Recenzja książki: Naklejki edukacyjne. Konie

Recenzuje: Damian Kopeć

Nauka poprzez zabawę

Naklejki edukacyjne. Konie to kolejna książeczka w serii Naklejam, bawię się, poznaję  wydawnictwa Jedność. Propozycja dla dzieci w wieku szkolnym, zainteresowanych wszystkim tym, co dotyczy koni. To - oczywiście - elementarz wiedzy o tych fascynujących zwierzętach, ale zarazem wprowadzenie w temat lekkie i przyjemne. Książka jest starannie wydana, z pięćdziesięcioma naklejkami w środku, których należy użyć na poszczególnych stronach.

Informacje o koniach mają postać ciekawostek. Przy każdej z nich istnieje możliwość uzupełnienia książeczki poprzez użycie odpowiedniej naklejki. Nawet mniej wprawna dziecięca ręka poradzi sobie z tym zadaniem - ułatwia to zarówno numeracja naklejek, jak i pomocniczy wycieniowany kształt. Dzieci starsze mogą korzystać z książki samodzielnie, młodsze powinny liczyć na pomoc. Słowa ważne są zaznaczone w notkach, wytłuszczone, wydrukowane dużymi literami. Książka zrozumiale i ciekawie porusza takie tematy z życia koni jak: historia udomowienia tego zwierzęcia i wykorzystania go przez ludzi, charakterystyka, zasady opieki, rasy, jazda konna.

W książeczkach z serii Naklejam, bawię się, poznaję ważnym dodatkiem jest zamieszczony na ostatniej stronie apel do rodziców dotyczący książek i czytania ich przez dzieci. Poruszający temat tego, jak dziecko wdrażać do samodzielnej lektury, jak sprawić, żeby nie była ona tylko przykrym obowiązkiem. Jak nauczyć dziecko ciekawości świata i nawyku sięgania po lekturę. Warto nagłaśniać, co niniejszym czynię, ów apel do rodziców:

Książka to wyjątkowy towarzysz zabaw waszych dzieci! Przyjaciel, który pomaga dzieciom w dorastaniu!

Wydaje się, że tego typu książeczki spełniają ważną rolę w zachęceniu dziecka do czytania. Są atrakcyjną formą spędzania czasu i zdobywania wiedzy. Uczą i bawią - dwa w jednym. Są kolorowe, urozmaicone, nie przeładowane informacjami. Atrakcyjne graficznie i dowcipne. Zachęcają do sięgania po kolejne książki.

Kup książkę Naklejki edukacyjne. Konie

Zobacz opinie o książce Naklejki edukacyjne. Konie
Sudecka poezja i proza VII
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Sudecka poezja i proza VII

Książka zawiera 98 utworów: wierszy i opowiadań, nadesłanych na II Konkurs Literacki na Utwór Inspirowany Fotografiami Bielawy, zorganizowany i przeprowadzony...

Janosik. Prawdziwa historia
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Janosik. Prawdziwa historia

Zmysłowe, okrutne i pełne pasji dzieje Juraja Janosika, zrealizowane językiem filmowym przez duet reżyserski - Agnieszkę Holland i Kasię Adamik.W książce...