Strzeż się psa

🐕🐕🐕🐕🐕 Recenzja 🐕🐕🐕🐕🐕

Izabela Szolc " Strzeż się psa "
@izabelaszolc

Wydawnictwo : Papierowy Motyl
@wydawnictwo_papierowy_motyl

🐶🐶🐶🐶🐶🐶🐶🐶🐶🐶🐶

" Spojrzałem w jej czarne, przepastne oczy i zemdlałem. Miałem sześć tygodni i już byłem zakochany na zabój. Ja Al..."

" Strzeż się psa " to błyskotliwe i pełne humoru cosy crime, które pokochają miłośnicy kryminałów i czworonogów..
To naprawdę wciągająca historia, która z pewnością dostarczy wiele rozrywki i emocji.. Autorka stworzył świat supernowoczesnego warszawskiego osiedla, gdzie psi mieszkańcy zaczynają umierać w tajemniczych okolicznościach.. Wkracza na scenę Albrecht, detektyw wywodzący się z rodu mistrzów tropienia zbrodni.. Jego zadaniem jest znalezienie mordercy i zapobieżenie dalszym tragediom.. Ale to nie wszystko - na szali jest również bezpieczeństwo pani jego serca, Laury..

W tej książce autorka zgrabnie łączy elementy kryminału i humoru, tworząc unikalne doświadczenie czytelnicze.. Albrecht, będący bloodhoundem, nie tylko posiada wyjątkowe zdolności tropienia, ale także jest postacią pełną charakteru i zabawnych cech.. Jego łacińskie sentencje i niezwykłe spostrzeżenia dodają historii dodatkowego uroku..

Podczas lektury tej książki, czytelnik zostaje wciągnięty w gąszcz tajemnic, kłamstw i zawiłości ludzkiej i psiej psychiki.. Autorka doskonale buduje napięcie i trzyma czytelnika w niepewności, aż do zaskakującego finału.. Opisy miejsc i emocji są tak realistyczne, że czytelnik może się wczuć w atmosferę supernowoczesnego osiedla i poczuć emocje bohaterów..

Powieść jest opowiedziana z punktu widzenia samego Albrechta.. To znaczy, że to on opowiada historię i dzieli się swoimi myślami, uczuciami i doświadczeniami.. Dzięki temu możemy lepiej zrozumieć, co się dzieje w jego głowie i jakie ma motywacje.. To naprawdę pozwala nam bardziej wczuć się w historię..

Albrecht, nasz główny bohater - pies rasy Bloodhound.. Albrecht to niezwykle inteligentny i mądry pies, który ma w sobie mnóstwo sentencji i błyskotliwych przemyśleń.. Ma też wyjątkowe zdolności detektywistyczne, które pomagają mu rozwiązać zagadkę.. Ale oprócz tego, Albrecht ma też dużo poczucia humoru, jest lekko ironiczny i z dystansem podchodzi do życia..

" Żywy pies lepszy jest niż martwy lew, a ten, kto walczy i ucieka, może dożyć dnia, kiedy będzie walczyć znowu..."

Akcja toczy się na supernowoczesnym warszawskim osiedlu, gdzie psi mieszkańcy umierają w tajemniczych okolicznościach.. Albrecht, detektyw z wyjątkowymi zdolnościami, musi znaleźć mordercę, aby powstrzymać dalsze zbrodnie.. Na szali jest bezpieczeństwo jego pobratymców i ukochanej Laury.. Albrecht wyrusza na poszukiwanie prawdy, odkrywając zawiłości ludzkiej i psiej psychiki..

Czy uda mu się rozwiązać zagadkę?

Informacje dodatkowe o Strzeż się psa:

Wydawnictwo: Oficynka
Data wydania: 2011-09-23
ISBN: 978-83-62465-34-7
Dodał/a opinię: Magdalena Grzejszczyk

Zobacz opinie o książce Strzeż się psa

Kup książkę Strzeż się psa

Za pierwszą kulisą