reklama
Zdjęcie - Ewa Bauer

Ewa Bauer


Prawniczka z wykształcenia, ale serce oddała literaturze. Interesuje się również psychologią. Mieszka w Krakowie z mężem i dziećmi.

Choć zawsze mówiła, że pisanie książek pozostawia sobie na emeryturę, postanowiła przyspieszyć ten proces, czego efektem była jej debiutancka powieść W nadziei na lepsze jutro wydana w 2011, w wydawnictwie Radwan. W kolejnym roku powieść ta ukazała się w wersji elektronicznej w wydawnictwie RW2010,  wznowiono ją po latach w Wydawnictwie Szara Godzina. Kolejną powieścią autorki była Kruchość jutra, wydana w lutym 2013 r. w Wydawnictwie Szara Godzina. W maju 2014 r. ukazała się kolejna jej powieść obyczajowo – psychologiczna Kurhanek Maryli, nakładem tego samego wydawnictwa. Najnowsza jej książka to Ucieczka przed życiem. 

W swojej twórczości porusza tematy trudne, choć nierzadko występujące w relacjach między ludzkich. Skupia się na emocjach, nie ocenia bohaterów, ale wskazuje mechanizmy jakim podlegają ich reakcje. Zawsze powtarza, że jeśli choć jedną osobę poruszy jej twórczość, to już warto było pisać.

Włada językiem hiszpańskim. Uwielbia podróże w nieznane,  choć najczęściej odwiedzanym przez nią miejscem jest Barcelona.

Miłośniczka Małego Księcia. Posiada kolekcję ponad dwudziestu tłumaczeń tej książki na języki obce. Współtwórczyni Babskiego Gotowania, kobiecych spotkań, gdzie uczestniczki zgłębiają tajniki poszczególnych kuchni świata.

Książki autora

Newsy

Publikacje

Lista fanów

przesuń
Użytkownik Kiedy został fanem
Psotka88 2018-09-22 10:48:20
Reklamy