Quantcast

Harry Styles

(1994-02-01) - (nadal)

Harry Styles – brytyjski muzyk i piosenkarz, aktor, model, a także autor tekstów. Przez sześć lat był członkiem jednego z najpopularniejszych boys bandów – One Direction. Aktualnie skupia się na solowej karierze. 

Harry Styles - biografia, życie i twórczość

Harry Styles urodził się się 1 lutego 1994 roku w małym, angielskim miasteczku Redditch. Muzyk uczęszczał do Holmes Chapel Comprehensive School. Już wtedy interesował się muzyką i występował w zespole.

Harry Styles – kariera muzyczna

W 2010 Harry Styles wziął udział w przesłuchaniach do brytyjskiej edycji X-Factora. Nie odpadł od razu, ale w pewnym momencie nie przeszedł dalej. Juror programu Simon Cowell zdecydował się jednak zaproponować pięciu solistom uformowanie zespołu. Wśród nich, poza Stylesem, byli: Niall Horan, Liam Payne, Louis Tomlinson i Zayn Malik. Chłopcy zgodzili się i przyjęli nazwę One Direction. Ich pierwszy, wspólny singiel wyszedł 11 września 2011 roku i nosił tytuł What Makes You Beautiful. Cztery ich albumy zdobyły 1 miejsca na amerykańskiej liście Billboard 200. Zawiesili działalność w 2015 roku. 

Dwa lata później, czyli w 2017 roku, Harry Styles rozpoczyna solową karierę. Jego pierwszym singlem było Sign of the Times. W 2019 roku na rynku pojawia się drugi album: Fine Line. To na nim znajdują się hity takie jak: Watermelon sugar, czy Adore. Jego najnowszy album był promowany singlem As it was i nosi tytuł Harry’s House. Miał premierę w maju, 2022 roku. 

Harry Styles – sukcesy aktorskie

Pierwszym filmem, w którym wystąpił Styles, była Dunkierka. Aktor został też zaangażowany do filmów MCU. Możemy go obserwować jako Starfoxa w produkcji Eternals

Już niedługo będzie można go zobaczyć w dramacie My Policeman. Jednak największe kontrowersje wywołał jego udział w filmie Nie martw się, kochanie. Film został już wyświetlony na weneckim festiwalu i póki co nie zebrał pozytywnych opinii. Dodatkowo narosło wokół niego mnóstwo mniejszych, lub większych skandali

Mimo sukcesów, Styles w wywiadzie wspomniał o tym, że aktualnie myśli nad zawieszeniem kariery aktorskiej. Chce się w pełni skupić na muzyce.

Harry Styles - twórczość

Harry Styles - wiadomości

Reklamy