Zdjęcie - Herbert George Wells

Herbert George Wells


Herbert George Wells to współtwórca gatunku science fiction w literaturze, jeden z jego prekursorów, których twórczość zdecydowała o rozwoju s-f w kolejnych latach. 

Herbert George Wells - biografia, życie i twórczość

Herbert George Wells to znakomity pisarz, biolog pochodzący z Wielkiej Brytanii. Wszyscy znamy jego powieści, które pokochało również kino. Wojna światów to już klasyka science-fiction. Wehikuł czasu to jedna z najważniejszych książek dotyczących podróży w czasie. A Wyspa doktora Moreau czy Niewidzialny człowiek to po prostu klasyka horroru. Jego proza jest w duchu pesymistyczna, w wydanej w 1933 roku powieści Kształt rzeczy przyszłych prorokował nadejście II wojny światowej, co budziło jego wielkie obawy. W 1938 Orson Wells przygotował audycję radiową na podstawie Wojny światów. Jej emisja wzbudziła w Stanach Zjednoczonych panikę, radiosłuchacze uznali, że nie jest to przedstawienie, lecz reportaż, relacja na żywo z prawdziwej inwazji. Wells jest autorem ponad sześćdziesięciu książek. Parał się nie tylko fantastyką, tworzył również powieści obyczajowe, historyczne, publikacje z zakresu filozofii i biologii.

Herbert George Wells - książki

Herbert George Wells - wiadomości

Herbert George Wells - publicystyka

Cytaty Autora

Trudy i wolność: oto warunki, pośród których człowiek czynny, silny i rozważny ostaje się, a słabszy ginie, i które wynagradzają współdziałanie ludzi zdolnych, wynagradzają opanowanie, stanowczość i cierpliwość.


Więcej

Na pociechę jednak pozostały mi te dwa dziwne białe kwiaty - zeschłe już, sczerniałe, zmięte i rozsypujące się w proch; świadczą one, że nawet wtedy, kiedy rozum i siła już znikły, uczucia wdzięczności i tkliwości wzajemnej pozostały w sercu człowieka.


Więcej
Wszystkie cytaty tego autora Dodaj cytat tego autora
Reklamy