Zdjęcie - Holly Bourne

Holly Bourne


Holly Bourne - biografia, życie i twórczość

Brytyjska autorka powieści young adult. Autorką bestsellerowej powieści Jestem już normalna? i kilku innych książek, wysoko cenionych przez krytyków i znawców literatury dla młodych czytelników. W sieci pisuje o feminizmie, współpracuje z The Mix, stroną z poradami dla osób poniżej 25 roku życia, prowadzoną przez organizacje charytatywne. 

Bourne opisuje sprawy sercowe nastolatków, pisze o zdrowiu psychicznym i zwątpieniu w siebie. Powieść Jestem już normalna? była chwalona za realistyczne i pełne empatii przedstawienie zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych. Bourne zdobyła nagrodę Lancashire Book of the Year 2016. W jej ramach to młodzi czytelnicy wybierają zwycięzcę.

W 2017 Bourne była jurorką nagrody BBC Young Writers 'Award.

Prawa do ekranizacji pierwszej powieści Bourne dla dorosłych How Do You Like Me Now? zostały zakupione przez firmę produkcyjną Ecosse Films. Jej powieść dla nastolatków Are We All Lemmings and Snowflakes? ma być zaadaptowana na potrzeby telewizji przez Duck Soup Films.

Holly Bourne - twórczość

Holly Bourne - wiadomości

Cytaty Autora

- Na litość boską, Poppy, jesteś walnięta. Gdyby zadzwonił do mnie, całowałabym słuchawkę. - Oparła się o ścianę i zaczęła wachlować twarz dłonią.


Więcej

- "W porządku" to bardziej uprzejma forma określenia "do dupy".


Więcej
Wszystkie cytaty tego autora Dodaj cytat tego autora
Reklamy