I co o mnie powiesz

Piekielnie zabawna, szczera i wnikliwa analiza miłości, przyjaźni oraz poruszania się po emocjonalnym rollercoasterze życia po trzydziestce

Kim do chol*ry jest Tori Bailey?

Tori bez dwóch zdań prowadzi w życiowej grze. Jej oparta na własnych przeżyciach bestsellerowa książka zainspirowała miliony kobiet do buntowniczego pokazania wyciągniętego palca środkowego normom społecznym. Do tego Tori jest w idealnym związku.

A jednak jej życie to kłamstwo.

Wszyscy wokół się pobierają i rodzą im się dzieci, lecz jej chłopak, z którym od lat jest w związku, nie chce nawet słyszeć o zaręczynach. Gdy jej najlepsza przyjaciółka Dee - jedyna osoba, która rozumie całe to dziejące się wokół nich szaleństwo - się zakochuje, nagle Tori doświadcza przerażającego uczucia ,,życiowego zostania w tyle".

Gdy świat mówi ci, kim masz być, a po trzydziestych urodzinach dochodzi do tego głośno tykający życiowy zegar, trzeba nie lada odwagi, by podążać własną ścieżką.

Dla Tori nadszedł czas na wcielenie w życie tego, co do tej pory głosiła. Czy jest na to wystarczająco odważna?

,,Oryginalna, błyskotliwa i spostrzegawcza. Ostra jak brzytwa książka o przyjaźni, autopercepcji i samooszukiwaniu".

Lucy Diamond, autorka Pewnej nocy we Włoszech

,,Wyjątkowo dobra! Książka w szczery sposób pokazuje, co to znaczy być kobietą i próbować sprostać stawianym nam oczekiwaniom... Lektura sprawiła mi dużą przyjemność".

Marian Keyes, autorka Trzeciej strony medalu

KSIĄŻKA POLECANA W ,,SARA COX SHOW" I PODCZAS AUDYCJI STACJI BBC ,,WOMAN'S HOUR"

LEKTURA OBOWIĄZKOWA W 2018 ROKU WEDŁUG ,,STYLIST"

KSIĄŻKA 2018 ROKU "RED MAGAZINE"

Informacje dodatkowe o I co o mnie powiesz:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2019-04-23
Tytuł oryginału: How Do You Like Me Now

Kup książkę I co o mnie powiesz

I co o mnie powiesz - opinie o książce

Avatar użytkownika - inthefuturelondo
inthefuturelondo
Przeczytane:2019-06-09,

Jeszcze zanim czytać tę książkę, myślałam, że będzie to coś w rodzaju jakiegoś poradnika lub czegoś w tym stylu. Oczywiście, nie mogłam pomylić się bardziej. Jednak najpierw opowiem co nieco o głównej bohaterce.

Tori Bailey to kobieta, która odniosła ogromny sukces w dziedzinie literatury. Dba o siebie, o swój wygląd oraz o relacje ze swoimi wiernymi czytelniczkami. Codziennie udostępnia kilka zdjęć i wpisów w swoich mediach społecznościowych. Dba oczywiście o to, żeby na każdym zdjęciu wyglądać perfekcyjnie. Można pomyśleć, że tylko na tym jej zależy. Wzbudziła ona moją sympatię, choć momentami okropnie irytowała mnie tym, że przekonywała wszystkich dookoła (nawet samą siebie) o perfekcyjności swojego życia. Kłopoty w związku? Jakie kłopoty?! Jesteśmy przecież idealnie dobrani.

Tom, chłopak głównej bohaterki, jest dwulicowym dupkiem. Tak mogłabym go opisać w skrócie. Przy znajomych gra rolę czarującego i czułego mężczyzny, któremu zależy na swojej kobiecie, ale już w domu ignoruje obecność swojej dziewczyny, z którą jest ponad sześć lat. Nie chce jej dotykać, całować, a seksie to już w ogóle nie ma mowy. Jednak nie to jest w tym wszystkim najlepsze. Tom uważa, że nie uprawiają seksu, gdyż Tori jest zbyt NACHALNA. Nie rozumiem. Czy to aż tak źle, kiedy kobieta pragnie, choć odrobiny uwagi od swojego partnera? Nie polubiłam się z tym bohaterem i dla mnie był tylko kulą u nogi.

Autorka stworzyła powieść, którą czyta się bardzo szybko. Nie do końca wiem, co takiego fascynującego było w tej historii, ale nie potrafiłam się od niej oderwać, a kartki niemal przewracały się same. Z pewnością jest to książka dobrze napisana, w taki sposób, że z pewnością przypadnie do gustu każdemu.

Najbardziej spodobało mi się jednak to, w jaki sposób Holly Bourne przedstawiła współczesne realia. Życie kręcące się tylko wokół internetu. Ciągłe udostępnianie zdjęć i chwalenie się swoim perfekcyjnym życiem na Instagramie, Facebooku czy gdziekolwiek. Brak kontaktu w związku, ponieważ każde siedzi na komórce i sprawdza NIC NIE ZNACZĄCE informacje. Doskonałym przykładem jest właśnie Tom i Tori. Są razem, mieszkają razem i śpią w jednym łóżku, ale co z tego? Co z tego, skoro są razem, ale jednocześnie osobno. Każde ma swoje życie, swoje obowiązki i nijak nie potrafią połączyć tego w jedno.

To mnie smuci najbardziej. Nie komunikujemy się już twarzą w twarz, a wręcz unikamy takiego kontaktu. Lepsze jest dla nas pisanie na messengerze, gdzie przynajmniej nie widzimy dokładnej reakcji naszego odbiorcy. Jednocześnie zawsze staramy się przedstawić światu nasze jakże idealne życie, byleby inni zazdrościli.

Uważam, że jest to książka, którą powinna przeczytać każda kobieta i to bez względu na wiek. Jest zabawna, ale przede wszystkim szczera i jak najbardziej aktualna. Bardzo się cieszę, że udało mi się sięgnąć po tę pozycję i myślę, że jeszcze kiedyś do niej wrócę.

Książka napisana oczami kobiety, która po sukcesie jaki odniosła wydając powieść inspirowana swoim życiem, wkraczając w wiek "po 30-sce" zderza się z prawdą w której okazuje się, że nie czuje się szczęśliwa.

Pragnie sprostać ogórnemu schematowi, pragnieniom, gdy wszyscy wokół zakładają rodziny i wytrwać.

Książka lekka, bardzo dobrze się ją czyta, chociaż miałam wrażenie ciągnącego się wątku. Nie należy do książek, od których nie moglam sie oderwać, jednak dokończyłam ją z przyjemnymi emocjami.

Są takie książki, które zaraz po przeczytaniu ich opisu gwarantują dobrą zabawę podczas czytania. Są idealne na ciepłe dni, wakacje albo sprawdzą się idealnie jako rozweselacze podczas pochmurnej pogody. Jeszcze lepiej, gdy te książki, napisane z lekkością i humorem, przemycają takie treści, które każą nam się na chwilę zatrzymać, podumać i stwierdzić, że przecież to o mnie! Taką oto książką okazała się najnowsza książka autorki Holly Bourne – „I co o mnie powiesz?”. Spodziewałam się tylko lekkiej lektury, a dostałam historię, o której na pewno szybko nie zapomnę.

Cała recenzja tu: http://www.bookparadise.pl/2019/05/i-co-o-mnie-powiesz-holly-bourne.html

Miejsca, w których płakałam
Holly Bourne0
Okładka ksiązki - Miejsca, w których płakałam

Amelie pokochała Reese'a szybko i mocno. On ją podobno też. I dopiero po jakimś czasie Amelie zorientowała się, że w ich relacji coś jest nie tak... Że...

Przeznaczeni
Holly Bourne0
Okładka ksiązki - Przeznaczeni

Dobrze się zastanów zanim się zakochasz. Gorące uczucie, nadciągający kataklizm, sensacja i najwyższa stawka. Gdy jest się zakochanym jest o co...