To zdarza się tylko w filmach

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2018-04-04
Kategoria: Dla młodzieży
Tytuł oryginału: It Only Happens In the Movies
Język oryginału: język angielski
Tłumaczenie: Anna Wróblewska

Miłość przestała interesować Audrey, od kiedy z powodu ojca jej matka przeszła załamanie nerwowe. By odciąć się od rodzinnych problemów dziewczyna zatrudnia się w kinie. Tam poznaje niedoszłego filmowca Harry’ego. Nikt nie spodziewa się, że Audrey i Harry zakochają się w sobie tak szybko i szaleńczo.
Jednak ich uczucie nie sprawi, że wszystko pójdzie jak z płatka. Niestety prawdziwa miłość nie zawsze jest taka, jak w filmach…

Najwspanialsza historia miłosna nie opowiada o pocałunkach w śniegu czy pożegnaniach na lotnisku. Opowiada o cierpieniu, zakłopotaniu, nadziei i zdziwieniu, a przy tym zakazuje tandetnych frazesów. Oraz o zombie… Holly Bourne mierzy się z prawdziwą miłością w swojej przezabawnej i przejmującej powieści.

Kup książkę To zdarza się tylko w filmach

Opinie o książce - To zdarza się tylko w filmach

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2020-09-09, Ocena: 5, Przeczytałam, E-booki, 52 książki 2020, 2020, Dla młodzieży,

" To zdarza się tylko w filmach" Holly Bourne
Autorkę znam już z jej cyklu "Klub Starych Panien". Holly ma niebywały talent pisarski. Każdą z jej książek czytałam z wielką przyjemnością. Jeżeli zaś chodzi o tę powieść to cóż z pewnością jest bardzo realistyczna co ma związek niestety z tym, że moje serce na tym ucierpiało. To zdecydowanie książka pełna niespodzianek i warta przeczytania.
Nie przypomina niczego co do tej pory czytałam w głównej mierze przez zakończenie.
Książka po prostu nie jest wyidealizowana. Pokazuje prawdziwe oblicze miłości, a nie to, co widzimy na ekranach.
Miłość przestała interesować Audrey przez ojca. By odciąć się od rodzinnych problemów dziewczyna postanawia zatrudnić się w kinie. Tam poznaje Harrego. Nikt nie spodziewał się, że ta dwójka zakocha się w sobie tak szybko i szaleńczo. Jednak ich uczucie bynajmniej nie sprawi, że będzie to wyglądało jak w filmach romantycznych. Jest to prawdziwa historia o miłości, cierpieniu, nadziei, zakłopotaniu, nadziei,.. jest to po prostu prawdziwa historia o dwójce ludzi.
Książka, więc jest godna polecenia mimo, że pozostawia po sobie pewien niedosyt. W każdym razie książka jest napisana bardzo dobrze.

Książka należy do literatury młodzieżowej.

Avatar użytkownika - taghell
taghell
Przeczytane:2018-05-09, Przeczytałam,
I szczęśliwego Nowego Roku?
Holly Bourne0
Okładka ksiązki - I szczęśliwego Nowego Roku?

Ta sama ławka. Ten sam widok. Te same dziewczyny. Ale równocześnie zupełnie inne…Evie, Amber i Lottie spędzają razem niezapomnianego sylwestra...

Jak trudno jest kochać?
Holly Bourne0
Okładka ksiązki - Jak trudno jest kochać?

Wszystko, czego potrzebuje Amber, to odrobina miłości. Jej mama nigdy nie należała do tych zbyt opiekuńczych, w sumie to nawet jej nie zauważa. Dziewczyna...