Ian Fleming


Ian Fleming - dziennikarz, pisarz, który zasłynął książkami o przygodach agenta 007, Jamesa Bonda.

Ian Fleming - biografia, życie i twórczość

Ian Fleming urodził się w dzielnicy Mayfair w Londynie. Niewiele osób wie, że jego brat również parał się pisaniem, tworząc powieści podróżnicze. Uczył się w szkołach dla elit – Eton College i akademii wojskowej Sandhurst. W Austrii kształcił swą znajomość niemieckiego, studiował też w Monachium, będąc agentem brytyjskiego wywiadu. Po studiach pracował w Agencji Reutera jako dziennikarz. Tuż przed wybuchem II wojny światowej został adiutantem generała Johna Godfreya. Współtworzył operację wojskową mającą na celu pozyskanie enigmy, miał być współorganizatorem ucieczki Rudolfa Hessa z Niemiec, jednak prawdopodobnie to tylko fikcja.

Ale działalność w służbie brytyjskiego wywiadu sprawiła, że Fleming świetnie poznał realia, dzięki czemu jego powieści były wiarygodne. Zadebiutował powieścią Casino Royale, wydał 12 książek i 9 opowiadań z Jamesem Bondem oraz książkę dla dzieci Chitty Chitty Bang Bang: The Magical Car (Bang Bang wystrzałowy samochód). 

Zmarł w 1964 roku. Był wielkim miłośnikiem książek i bibliofilem. W jego bibliotece znalazł się na przykład rękopis O powstawaniu gatunków Karola Darwina. 

Ian Fleming - twórczość

Ian Fleming - wiadomości

Cytaty Autora

Może mi napiszą na grobie: UMARŁ OD NADMIARU ŻYCIA.


Więcej

Kiedy człowiek wie, czego chce, na ogół to osiąga.


Więcej
Wszystkie cytaty tego autora Dodaj cytat tego autora
Reklamy