Zdjęcie - Joanna Jagiełło

Joanna Jagiełło

(2021-01-16) - (nadal)

Joanna Jagiełło to wielokrotnie nagradzana polska pisarka, autorka wierszy, książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a także poetka.  

Joanna Jagiełło - biografia, życie i twórczość

Joanna Jagiełło zajmuje się także malarstwem i piosenką. Wydała płytę „Skrzypek bez dachu", na której śpiewa własne piosenki.  

Ukończyła Wydział Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego, wykładała na językoznawstwie, uczyła języka angielskiego. W piśmie „Perspektywy" zajmowała się prowadzeniem rubryki poetyckiej, zatytułowanej „Karczma pod pegazem". Współpracowała również z miesięcznikiem „Cogito". Redagowała podręczniki do języka angielskiego.

Jej debiut literacki to opublikowany w 1997 roku tom poetycki „Moje wiersze donikąd". Związana była z Grupą Literacko-Arystyczną KORALE. Powieść młodzieżowa „Kawa z kardamonem" napisała na konkurs, jednak jury nie nagrodziło go. Niedługo później książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Literatura, zaś w 2011 roku otrzymała nominację do Nagrody Donga i nagrody literackiej polskiej sekcji IBBY Książka Roku 2011. Powieść przetłumaczono na język ukraiński i rosyjski, na Ukrainie jest szkolną lekturą. 

Joanna Jagiełło jest członkinią warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Joanna Jagiełło - twórczość

Joanna Jagiełło - wiadomości

Joanna Jagiełło - publicystyka

Cytaty Autora

Sny nic nie znaczą. To tylko nasze lęki lub pragnienia.


Więcej

Czy da się zwalczyć przeziębienie siłą woli? (...) Nieleczony katar trwa tydzień, a leczony- siedem dni.


Więcej
Wszystkie cytaty tego autora Dodaj cytat tego autora
Reklamy