Zdjęcie - Kinga Wójcik

Kinga Wójcik


Kinga Wójcik urodziła się w 1994 roku w Tomaszowie Mazowieckim i ukończyła studia na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego. Z wykształcenia jest politolożką, ale największą popularność przyniosły jej powieści kryminalne.

 

Gatunki literackie: Kryminał, sensacja, thriller

Kinga Wójcik - popularne książki: Spektakl, Osuwisko, Osadzony, Trzcinowisko, Poryw,

Kinga Wójcik - najnowsze książki: Kłębowisko, Jedna noc, Spektakl, Poryw, Wywierzysko,

Średnia ocena książek Kinga Wójcik: 5.16/6

120 osób przeczytało książki autora

32 osób chce przeczytać książki autora

Kinga Wójcik - biografia, życie i twórczość

Kinga Wójcik wychowała się w rodzinie związanej z policją, dzięki czemu dobrze zna realia pracy śledczych i policyjne procedury. To doświadczenie wykorzystuje w swoich książkach, dbając o wiarygodność prowadzonych dochodzeń i szczegółów kryminalnych.

Kinga Wójcik zdobyła uznanie czytelników serią o komisarz Lenie Rudnickiej. Bohaterka cyklu to inteligentna i niepokorna policjantka, która poza rozwiązywaniem spraw zmaga się również z własnymi problemami i przeszłością.

Autorka stworzyła także serię z prywatnym detektywem Aleksandrem Zamojskim. W powieści Trzcinowisko połączyła kryminalną zagadkę z historią powracającą po latach oraz atmosferą małych społeczności skrywających sekrety.

Kinga Wójcik prywatnie interesuje się filmami z serii Transformers i jest miłośniczką buldogów francuskich. Te pasje czasem pojawiają się w tle jej książek, dodając bohaterom i historiom bardziej osobistego charakteru.

Kinga Wójcik - twórczość

Okładka - Spektakl
Spektakl

Kiedy rodzice szesnastoletniej Diany spędzają urlop nad morzem, dziewczyna wiesza się w swoim pokoju. Przed śmiercią wygłasza zagadkowy monolog i transmituje swoją śmierć w internecie niczym makabryczny happening...czytaj dalej

Okładka - Poryw
Poryw

Seria o komisarz Lenie Rudnickiej. Klemens Chmielny, sumienny księgowy, wzorowy syn i mąż pada ofiarą morderstwa. Żona, przyjaciel, pracownicy hotelu, w którym pracował, oraz zagadkowa kobieta ze zdjęcia...czytaj dalej

Kinga Wójcik - wiadomości

Reklamy