Zdjęcie - Mario Escobar

Mario Escobar


Mario Escobar jest historykiem, specjalizującym się w historii nowożytnej. W pracy naukowej zajmował się inkwizycją, reformacją i sektami religijnymi. Jest dyrektorem wykonawczym organizacji pozarządowej i prowadzi magazyn „Nueva historia para el debate", jest stałym felietonistą w licznych czasopismach. Escobar jest pasjonatem historii, badał historię Kościoła Katolickiego i sporów wyznaniowych, pisał też o kolonizacji obu Ameryk. Jego powieść „Kołysanka z Auschwitz" zdobyła tytuł „Bestsellera Empiku 2019". 

Książki autora

Cytaty Autora

Staruszek roześmiał się z naiwności chłopca, ale zaraz pomyślał, że w pewnym sensie dorośli też żyją w świecie swoich wyobrażeń. Martwią się o rzeczy, do których nigdy nie dojdzie, i pragną takich, o które nie są gotowi walczyć, a także ignorują odwieczne pytanie o prawdziwy sens życia.


Więcej

W tej chwili Jacob już wiedział, że na szczęścia składają się małe decyzje, które zbliżają nas do spełnienia marzeń. Zanim nastąpi to ostatnie, zawsze trzeba sobie wyobrażać życie jako emocjonującą powieść zmierzającą do szczęśliwego zakończenia.


Więcej
Wszystkie cytaty tego autora Dodaj cytat tego autora
Reklamy