Zdjęcie - Monika Godlewska (I)

Monika Godlewska (I)


Monika Godlewska z zawodu jest lekarzem, a z zamiłowania — pisarką. Zadebiutowała w 2021 roku powieścią obyczajową osadzoną na początku XX wieku.

Monika Godlewska (I) - biografia, życie i twórczość

Monika Godlewska ukończyła studia medyczne i jest lekarką, a w przyszłości pragnie zostać chirurgiem. Wydaje się, że swoje życie zawodowe oddziela grubą kreską od prywatnych zainteresowań, wśród których znajduje się literatura, historia oraz nauka języków obcych.

W przeszłości Monika Godlewska zajmowała się poezją, a później rozpoczęła próby z prozą, której jest wierna do dzisiaj. W 2021 zadebiutowała powieścią Dama Kier, która opowiada o losach młodej wdowy, lady Eleanor Hardinge, która musi poradzić sobie z nowymi wyzwaniami w życiu po stracie męża. Pod koniec 2021 roku ukazała się kontynuacja powieści pod tytułem Król Pik. W drugiej części bohaterka serii Moniki Godlewskiej musi zmierzyć się z wykluczeniem z londyńskiej śmietanki towarzyskiej.

W dawnych czasach o życiu wyższych sfer nie wiedziano tak wiele. Jako ludzie jesteśmy ciekawscy, lubimy dobre historie, pociąga nas to, co tajemnicze i nie do końca odkryte. Ta nutka niedopowiedzenia jest atrakcyjna

— mówiła autorka w rozmowie z serwisem Granice.pl.

Jak autorka sama przyznaje, pisanie stanowi dla niej czas na uwolnienie wyobraźni.


Źródło: foto: Wydawnictwo Lira

Monika Godlewska (I) - twórczość

Monika Godlewska (I) - wiadomości

Monika Godlewska (I) - publicystyka

Reklamy