Król Pik

Wydawnictwo: Lira
Data wydania: 2021-10-27
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788366966857
Liczba stron: 496

Tom 2 cyklu Dama Kier

Ocena: 6 (2 głosów)

Londyn, początek XX wieku. Młoda arystokratka Eleanor Hardinge zyskuje na salonach miano skandalistki i musi zmierzyć się z towarzyskim wykluczeniem przez londyńską socjetę. Rozdarta pomiędzy walką o własne szczęście a zatargami ze znienawidzonym szwagrem Roderickiem, próbuje budować związek z Cillianem. Ten jednak coraz mocniej angażuje się w działalność niepodległościową na rzecz Irlandii, wikłając się przy tym w niejednoznaczne układy towarzyskie.

Gdy sprowokowana przez szwagra Nora zostaje wplątana w jego niecną intrygę i wpada w kolejne kłopoty, sytuację postanawia wykorzystać lord George Moubray, jej adorator.

Bohaterka, brutalnie wyrwana ze świata arystokracji, musi zmagać się ze swoją bezsilnością, samotnością i kruchością. Nie byłaby jednak lady Eleanor, Damą Kier, znaną z poprzedniej powieści autorki, gdyby nie podjęła i tego wyzwania.

Czy miłość jest wystarczającą siłą do pokonania wszystkich trudności?

Tagi: obyczajowe historyczne

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Król Pik

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Król Pik

Londyn.
Początek XX w.
Eleanor Hardinge zyskuje na salonach miano skandalistki i musi zmierzyć się z towarzyskim wykluczeniem.
Rozdarta pomiędzy walką o własne szczęście, a zatargami ze znienawidzonym szwagrem Roderickiem próbuje budować związek z Cillianem. Ten jednak mocno angażuje się w działalność niepodległościową na rzecz Irlandii wikłając się przy okazji w niejednoznaczne układy towarzyskie.

Po tej części ewidentnie widać, że autorka doskonale orientuje i odnajduje się w realiach tamtejszej arystokracji. Ich stylu życia, zakłamaniu i zachowywaniu pozorów bez względu na wszystko. Dzięki temu z niebywałą łatwością przenosi nas w swój świat, gdzie zatapiamy się w tło budowanej przez nią historii. Robi to tak dobrze, że momentami przy czytaniu ogarniała mnie prawdziwa furia. Ciężko bowiem pogodzić się z faktem, że wtedy w jednej chwili mężczyzna z niewygodnej kobiety mógł uczynić histeryczkę i zamknąć ją w zakładzie psychiatrycznym, skąd nie mogła sama wyjść.
Jak ja nienawidziłam niektórych postaci!!!
Sama najchętniej bym ich w takim szpitalu zamknęła na wieki!
To chyba dobrze świadczy o autorce, bo nie tylko potrafi zagrać na naszych emocjach, ale i stworzyć charakternych i różnorodnych bohaterów.
No i oczywiście serwuje nam takie zakończenie, że zawał serca murowany.
Teraz pozostaje tylko melisa i czekanie na kolejny tom.

Link do opinii
Avatar użytkownika - MmeLaufer
MmeLaufer
Przeczytane:2021-11-22, Ocena: 6, Przeczytałem,
Inne książki autora
Dama Kier
Monika Godlewska (I)0
Okładka ksiązki - Dama Kier

Londyn, początek XX wieku. Lady Eleanor Hardinge, młoda arystokratka, wdowa i matka dwuletniego Williama, powraca z Indii, żeby zacząć życie od nowa. Tymczasem...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy