Zdjęcie - Santa Montefiore

Santa Montefiore

(1970-02-02) - (nadal)

Santa Montefiore to brytyjska pisarka, autorka powieści obyczajowych, publikująca pod pseudonimem. Pisarka naprawdę nazywa się Santa Palmer-Tomkinson. 

Santa Montefiore - biografia, życie i twórczość

Santa Montefiore urodziła się 2 lutego 1970 roku w Winchesterze. Jej ojciec był reprezentantem Wielkiej Brytanii w narciarstwie klasycznym na poziomie olimpijskim. 

Santa Montefiore podkreśla, że dzieciństwo było idylliczne. Uczęszczała do Hanford School, a później do szkoły dla dziewcząt w Dorset, której była wiceprzewodniczącą. Studiowała filologię hiszpańską i włoską na Exeter University. 

Santa Montefiore przed rozpoczęciem kariery pisarskiej pracowała w Londynie jako specjalistka do spraw public relations. Organizowała eveny dla firmy Ralph Lauren. 

Pierwsze propozycje wydawnicze sygnowała pseudonimem, by nie kojarzono jej z siostrą, prowadzącą ożywione życie towarzyskie i udzielającą się charytatywnie. Tylko jeden agent wyraził zainteresowanie, jednak udało mu się doprowadzić do tego, że kilku wiodących brytyjskich wydawców walczyło o prawa do publikacji książek Santy Montefiore, oferując coraz wyższe wynagrodzenie. 

Santa Montefiore akcję części swoich powieści osadziła w Argentynie, gdzie przez rok uczyła języka angielskiego. 

Powieści Santy Montefiore określane są jako typowe lektury na plażę, sprzedały się w ponad 6 milionach egzemplarzy, a przetłumaczono je na ponad 25 języków. 

Santa Montefiore przyznaje się do fascynacji Hrabią Monte Christo Alexandra Dumasa, a także twórczością Edith Wharton, Gabriela Garcii Marqueza, Mary Wesley, Eckharta Tolle, Isabel Allende i Daphne du Maurier.

Santa Montefiore wraz z mężem stworzyła cykl książek dla dzieci. Sprzedała prawa do ich adaptacji wytwórni 20th Century Fox. 

Santa Montefiore jest żoną pisarza i historyka Simona Sebaga Montefiore. Państwo Montefiore przyjaźnią się z księciem Walii oraz Camillą, księżną Kornwalii, którzy uczestniczyli w ich weselu. Santa Montefiore jest też przyjaciółką królowej Holandii. Po zamążpójściu została wyznawczynią judaizmu. Santa Montefiore ma dwoje dzieci, Lily i Saszę.  


Źródło: fot. Wikipedia.org

Santa Montefiore - twórczość

Cytaty Autora

Już się nie śmiała, nawet się nie uśmiechała; na jej napiętej twarzy malowały się smutek i gniew. A on stracił nie tylko dziecko, ale także żonę. Jack zabrał ze sobą serce matki, zostawiając ojcu tylko skorupę.


Więcej

Pszenica falowała na wietrze niczym złociste morze, ciemność wkradała się powoli, pochłaniając resztę światła dziennego; kończył się kolejny dzień. Celeste była za to wdzięczna, zostawało jej mniej dni do przeżycia bez Jacka.


Więcej
Wszystkie cytaty tego autora Dodaj cytat tego autora
Reklamy