Forum

Wątek - Nowa szata graficzna serwisu Granice.pl - zgłaszajcie błędy
← powrót

Kto Post
slk
Avatar użytkownika - slk
2017-07-19 11:28:41

Przez ostatni miesiąc mogliście zauważyć mniejszą liczbę materiałów publikowanych w naszym serwisie, nieco przesunęliśmy też datę rozstrzygnięcia letnich konkursów dla czytelników i dodania nowych pozycji do sklepiku. Na osiemnaste urodziny serwisu Granice.pl przygotowywaliśmy bowiem prezent - i dla Was, i dla nas. Pierwsze efekty możecie oglądać już dzisiaj.  To zupełnie nowy layout serwisu Granice.pl. W pełni responsywny, dostosowany do obsługi na urządzenia mobilnych i tych, które obsługujemy wyłącznie dotykiem. 

Od razu zaznaczamy: w nowym layoucie nie wprowadziliśmy jeszcze wszystkich funkcji, które mieliście do dyspozycji na „starych" Granicach - nie ma na przykład wspomnianego wcześniej sklepiku. Stopniowo, w najbliższych dniach i tygodniach, będziemy eliminować najpoważniejsze błędy i wdrażać stare funkcje w nowej formie graficznej. I już w tym momencie prosimy Was o wsparcie. Jeśli zauważycie jakiś błąd, jeśli coś uważacie za szczególnie niefunkcjonalne albo jeśli potrzebujecie pomocy, zgłaszajcie to w tym wątku na naszym forum. Prosimy też o wyrozumiałość i mamy nadzieję, że nowa wersja serwisu przypadnie Wam do gustu! 

MonikaP
Avatar użytkownika - MonikaP
2017-07-19 14:20:53

Nie udaje się logowanie z telefonu :(

 

PS: jeszcze mała uwaga - na stronie głownej pojawia się zachęta, by dołączyć do klubu książki. Przecież on nie działa w tym roku, po co ten odnośnik? No chyba że będzie działał od nowa, to ok, bo inaczej to trochę bez sensu chyba...

magdalenardo
Avatar użytkownika - magdalenardo
2017-07-19 16:40:58

Wchodząc na swoją biblioteczkę widzę tylko : czytam, przeczytane i chcę przeczytać. Brakuje dodatkowych półek, które każdy ustawia sobie indywidualnie np "Mam", "52 książki w 2017" itp.

Co gorsza, klikając na "przeczytane" automatycznie serwis przełącza mnie na użytkownika "omega2", nie jestem w stanie sprawdzić swoich książek :(

To na razie tyle co "wyłapałam". Trzeba się będzie przyzwyczaić do nowości...

 

P.S. Liczba punktów już się pojawiła.

Reklama
Avatar usuniętego użytkownika
redaktor
Avatar użytkownika - redaktor
2017-07-19 17:10:31

MonikaP:

- logowanie z telefonu powinno działać

- klub książki reaktywujemy - będziemy zbierać zgłoszenia na wrzesień 

 

Magdalenardo:

- przeklik na „przeczytane" powinien już działać poprawnie

- dodatkowe półki pojawią się na liście, będzie je też można wybrać z menu po prawej stronie. 

MonikaP
Avatar użytkownika - MonikaP
2017-07-19 20:35:38

Nie działa licznik przeczytanych książek. 

redaktor
Avatar użytkownika - redaktor
2017-07-19 20:56:07

MonikaP - chodzi Ci o zliczanie w ramach wyzwania? I „nie działa" to znaczy, że nie dolicza do wyzwania książek, które teraz oznaczysz jako przeczytane? 

MonikaP
Avatar użytkownika - MonikaP
2017-07-19 21:02:58

Chodziło mi o licznik przy profilu. Miałam 54 z 24, ale już  jest ok :)

MonikaP
Avatar użytkownika - MonikaP
2017-07-20 09:44:18

To znowu ja :) tym razem nie mogę zalogować się z komputera. Z telefonu jest ok.

gendun
Avatar użytkownika - gendun
2017-07-20 11:22:24

Jezeli dodaje ksiazki do biblioteczki,to w opiniach pod tym tytulem ten fakt raz jest odnotowany,a raz nie.Dlaczego? Przed zmiana,jezeli ksiazka byla juz w biblioteczce,to jezeli chcialo sie ja dodac kolejny raz,byl komunikat:zapisz zmiany.Dzieki temu bylo jasne,ze te ksiazke juz wczesniej dodalismy.Teraz tego nie ma.W dodatku nie sa dodawane punkty.Pomijam juz fakt,ze na dodanie ksiazki potrzeba wiecej czasu niz poprzednio.

I jeszcze jedna kwestia.Przy wyslaniu wiadomosc poprzez swoja skrzynke,wiadomosci powinny byc uszeregowane wedlig kolejnosci ich wysylania-tak jak bylo w starej wersji.Teraz ostanie pojawily mi sie w srodku,wiec niepotrzebnie wysylalam je powtprnie,poniewaz nie bylo widac,ze poczta dziala

slk
Avatar użytkownika - slk
2017-07-20 13:24:34

MonikaP

wszystko powinno już działać poprawnie, sprawdzisz? W razie czego po wejściu na www.granice.pl skorzystaj ze skrótu ctrl+r, by załadować najbardziej aktualną wersję naszego kodu. 

Gendun

dlaczego na dodanie książki do biblioteczki trzeba teraz więcej czasu? 

- punkty za dodanie książki do biblioteczki są doliczane, za aktualizację na półce - nie

- faktycznie, musimy wdrożyć komunikat „zapisz zmiany", by było jasne, że jakaś książka jest już w biblioteczce

- wiadomości wewnętrzne - masz rację, poprawimy. 

Dla porządku zaznaczam: zaczynamy od poprawek, które całkowicie uniemożliwiają korzystanie z jakiejś funkcji lub drastycznie utrudniają na przykład logowanie, potem pracujemy nad innymi błędami.  

 

MonikaP
Avatar użytkownika - MonikaP
2017-07-20 13:31:53

Logowanie się udało, dziękuję :)

Dakota
Avatar użytkownika - Dakota
2017-07-20 19:06:46

Ja mam mały problem. Próbowałam kilkukrotnie dodać opinie do książek, których recenzje napisałam, ale niestety serwis nie reaguje i w ogóle się one nie pojawiają. Myślicie, że to jakiś tymczasowy błąd i wszystko wróci do normy? 

MonikaP
Avatar użytkownika - MonikaP
2017-07-20 20:53:31

Przy dodawaniu książki do biblioteczki pole z oceną nie jest puste, tzn że dodając książkę, którą chcę przeczytać, muszę ją ocenić. Nie da się (albo nie umiem) zostawić tego pola pustego.

Nie widać też pod książką, kto z użytkowników ją czytał, kto ma zamiar. Tak już zostanie? Powiedzcie, że nie :))
I jeszcze jedno - co ze statusem bibliotekarza? Będzie aktywowany?

gendun
Avatar użytkownika - gendun
2017-07-21 10:14:25

Poniewaz w przypadku niektorych ksiazek,nie widac pod nimi,ze zostaly dodane do bublioteczki (pomimo,ze to zrobilam),to brak rozroznienia:dodawanie/aktualizacja powoduje,ze kiedy punkty nie sa przyznane,to nie wiadomo,czy funkcja w ogole nie dziala,czy tez byla to aktualizacja.Czyli zero udogodnienia.

Jezeli chodzi o czas poswiecony na dodanie ksiazki do biblioteczki,to niestety sie wydluzyl.W starej wersji przycisk dodaj byl widoczny od razu.Ale to bylby maly szczegol.Teraz trzeba kliknac na tytul, zjechac troche w dol,bo przy standardowej wielkosci ekranu opcje dodawania  nie sa widoczny od razu.A co gorsza,kiedy kliknie sie dodaj do biblioteczki,trzeba jeszcze zmniejszac ekran,zeby przycisk dodaj byl widoczny.Przy normalnej wielkosci ekranu w ogole go nie widac.I to ma byc udogodnienie? Szczegolnie dla osob majacych slabszy wzrok.

Duzym mankamentem jest rowniez brak mozliwosci wykonania za pomoca myszki funkcji kopiuj -wklej.Najpierw pisalam ten post w swojej poczcie (tam mam lepsze tlo i wyrazniejsza czcionke) i okazala sie,ze nie moge go wkleic.A kiedy pisalam go ponownie tutaj,to po kliknieciu odpowiedz on sie nie pojawil.I bylam zmuszona pisac go powtornie.

MonikaP
Avatar użytkownika - MonikaP
2017-07-21 12:08:04

Denerwująca jest ciągła konieczność logowania, kiedyś zalogowałam się raz i wystarczało na dłuuuuuugo. Teraz po chwili już jestem wylogowana...

slk
Avatar użytkownika - slk
2017-07-21 14:51:10

Dakota

Powiedziałbym, że jest to całkiem duży problem, przepraszamy :) Możesz opisać, w jaki dokładnie sposób dodajesz książki do biblioteczki? I czy wiesz, czy wcześniej miałaś już tę książkę w biblioteczce (na przykład na półce „czytam”)? Możesz spróbować pod książką, do której ostatnio dodawałaś opinię, kliknąć „Dodaj do biblioteczki” i sprawdzić, czy tam wyświetla się Twoja opinia? 

 

MonikaP

-> Jeśli możesz, sprawdź dzisiaj wieczorem, czy możesz już nie oceniać książki przy dodawaniu jej do biblioteczki. 

-> Dziś wieczorem znów będzie widać, kto ma na półkach daną książkę.

-> Musimy naprawić funkcję zapamiętywania zalogowanego użytkownika, będziemy nad tym pracować.

 

gendun

a) Pracujemy nad rozróżnieniem między dodawaniem na półkę a aktualizacją.

b) sprawdzimy kwestię dodawania do biblioteczki na niższych rozdzielczościach

c) do wklejania tekstu korzystaj ze skrótu klawiszowego ctrl + v. Pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu.

Dakota
Avatar użytkownika - Dakota
2017-07-21 15:18:23

slk, robię tak, jak zwykle przy dodawaniu książki. Wyszukuję ją i klikam w link  "Przeczytałam", który znajduje się po prawej stronie. Tam wszystko uzupełniam i dodaję do biblioteczki. Z ciekawości dzisiaj próbowałam dodać swoją recenzję za pomocą "Dodaj do biblioteczki" oraz "Dodaj swoją recenzję", które znajdują się nad opisem książki, ale jest podobna sytuacja. Niby wszystko się zapisuje, ale jak przychodzi co do czego, to w ogóle nie wyświetla się moja opinia. Po wejściu w swoją Biblioteczkę oraz na półkę "52 książki wyzwanie 2017" książki się pojawiają, ale bez jakiejkolwiek mojej oceny czy opinii.

Z opcji "Czytam" nigdy nie korzystałam, bo książki i opinie dodaję bezpośrednio po przeczytaniu :)

MonikaP
Avatar użytkownika - MonikaP
2017-07-21 22:16:45

Z telefonu jest ok - tzn mogę dodać książkę bez oceniania i widzę pod książką, kto ma ją na półce. Nie widać natomiast na jakiej konkretnie półce. Przedtem było to widoczne.

Jeszcze przy okazji -  edytowanie postu w telefonie jest mało czytelne. Okienko malenkie i niewygodnie się w nim pisze.

Jeszcze jedno PS: gdzie są znajomi? Nie znalazłam nigdzie  :(

MonikaP
Avatar użytkownika - MonikaP
2017-07-22 16:27:31

Jednak nie przy każdej książce widać, kto ma ją na półce. Np "Jestem śmiercią" Cartera jest u mnie w biblioteczce, a pod książką nie widać nikogo, kto ma ją na półce.

MonikaP
Avatar użytkownika - MonikaP
2017-07-24 11:38:35

To znowu ja ;)

Nie widać wszystkich książek na półce "czytam". Czasem widoczne są wszystkie, czasem tylko 3.

Odpowiedz