Forum

Wątek - Grupa wsparcia - 52 książki 2015
← powrót

Kto Post
slk
Avatar użytkownika - slk
2015-01-02 15:01:53

Wątek, w którym pisać będziemy, jakie książki czytamy, w którym będziemy dzielili się swoimi doświadczeniami z lektury - swoista "grupa wsparcia" dla tych, którzy podjęli się próby przeczytania 52 książek w roku 2014.
chabrowacczyteln
Avatar użytkownika - chabrowacczyteln
2015-01-02 16:21:52

Już 1/52 :)
MonikaP
Avatar użytkownika - MonikaP
2015-01-02 17:00:34

Na pierwszą w tym roku wybrałam "Księgi Jakubowe" - pewnie prędko nie skończę ;)
Reklama
Avatar usuniętego użytkownika
Pilar
Avatar użytkownika - Pilar
2015-01-02 17:02:54

1/52. Dan Walsh "Na głębinach" - Pierwsze co wpadło mi do głowy to to, że ta historia łudząco podobna jest do Titanica. Ale potem urzekło mnie, że w książce w pokazane, jak łatwe jest bycie miłosiernym i dobrym dla drugiego człowieka podczas sytuacji zagrożenia nawet własnego życia. Historia miłości dwojga nowożeńców poruszyła moje serce. Historia ich miłości przedstawiona w obliczu rozbicia statku i ich rozdzielenia uzmysłowiła mi, jak ulotne są chwile w naszym realnym życiu. Nie znamy dnia ani godziny a czasem jesteśmy dla siebie gorsi niż dla zwierzęcia. Książka warta niejednej nieprzespanej nocy. Polecam!
Shi4
Avatar użytkownika - Shi4
2015-01-02 18:57:12

Ja nowy rok zaczynam polską serią obyczajową "Siostry". Przede mną 40 tomow do przeczytania....
wika9
Avatar użytkownika - wika9
2015-01-02 23:42:02

Pierwsza pozycja właśnie przeczytana.Zaczęłam ten rok od wysokiego c, chciałoby się powiedzieć. Przeczytałam właśnie kolejny kryminał Tami Hoag "Spirala zbrodni". Cóż za akcja, przez dwa dni, żyłam praktycznie rozwiązaniem zagadki kto zabił?. Już wiem, oczywiście nie zdradzę. Kto nie zna tej autorki gorąco zachęcam do lektury. Naprawdę warto.
chabrowacczyteln
Avatar użytkownika - chabrowacczyteln
2015-01-03 10:01:44

Już 2/52 Przeczytałam przedpremierowo książkę Magdaleny Witkiewicz ,,Pierwsza na liście". Nie myślałam, że tak szybko mi pójdzie :)
takahe
Avatar użytkownika - takahe
2015-01-03 11:41:58

A za mną w tym roku już dwie książki "Długa zima w N." oraz "Przystań Julii" :)
nikolsosna
Avatar użytkownika - nikolsosna
2015-01-03 12:55:16

w 2014 udało mi się przeczytać 52 książki i z miłości do książek i czytania nie mogę zadeklarować mniej :) zgłaszam się do przeczytania 52 książek w 2015 roku !!! :) wika9 kryminały to moja miłość więc wszelkie sugestie mile widziane :) w tej chwili już czeka na mnie 5 książek , mam nadzieję żę będe miałą możliwość czytania, bo przy małym dziecku różnie z czasem bywa :)
Pilar
Avatar użytkownika - Pilar
2015-01-03 14:34:47

2/52 Charles Martin "Kiedy płaczą świerszcze" - To jedna z wielu książek Charlesa Martina, która od samego początku chwyta za serce. Od razu z zaciekawieniem czytała o losach małej. Z każdą przeczytaną kartką coraz bardziej jej dopingowałam. To piękna opowieść o cierpieniu po stracie ukochanej, godzeniu się z jej stratą i o walce o kolejne życie bliskiej, choć obcej na początku dziewczynki. To idealna pozycja dla lubiących dobrą książkę. Swoją drogą w tym tempie do marca przekroczę chyba limit :D
nureczka
Avatar użytkownika - nureczka
2015-01-03 19:42:47

W ubiegłym roku "zdublowałam" wyzwanie - przeczytałam i oceniłam 104 książki. W tym roku też się zgłaszam do wyzwania "52 książki 2015". Właśnie czytam pierwszą.
Ivy
Avatar użytkownika - Ivy
2015-01-03 22:47:25

Ja też w minionym roku przekroczyłam 52 książki i mam nadzieję że teraz też tak będzie.Dziś właśnie skończyłam pierwszą - Petry Hammesfahr - '' Matka ''
Anula
Avatar użytkownika - Anula
2015-01-04 22:51:52

Podejmuję wyzwanie przeczytania 52 książek w 2015 roku :D Właśnie zaczęłam czytać powieść "I weszła miłość" Marisy de los Sants :o)
greenlady
Avatar użytkownika - greenlady
2015-01-05 10:28:32

1/52 "Katarzynka" Modiano, krótka rozgrzewka :) 2/52 "Para w ruch" Pratchetta, czytanie w toku
patkabm
Avatar użytkownika - patkabm
2015-01-05 13:00:03

Półka stworzona, czas na zapełnienie:)Pierwsze książki w czytaniu!
pokooj36
Avatar użytkownika - pokooj36
2015-01-05 15:53:05

Ja zaczęłam od Marininy w oryginale, do biblioteczki nie dodam, ale za to satysfakcja pozostanie.
Pilar
Avatar użytkownika - Pilar
2015-01-05 16:11:14

3/52 Katarzyna Michalak "Ogród Kamili" - Idealna dla romantyków i miłośników roślin. Może to wyda się dziwne, ale ta książka, mimo iż została napisana w czasach aktualnych, przeniosła mnie w zupełnie inny, odległy świat. To taka, polska wersja, Alicji w krainie czarów. Wchłonęłam ją momentalnie zabierając się za kolejną część. Może bohaterowie są nieautentyczni, zbyt cukierkowi. Akcja może też się wydać zbyt nierealna, ale to wszystko sprawia, że jeszcze bardziej chce się ją przeczytać.
Pilar
Avatar użytkownika - Pilar
2015-01-05 16:15:45

4/52 Katarzyna Michalak "Zacisze Gosi" - To chyba najbardziej budząca zainteresowanie postać. Kobieta z traumą, bojąca się wszystkiego i wszystkich. Na nowo ucząca się życia na świecie. I kiedy już to się jej udaje traci swoją motywację. W tym tomie serii kwiatowej miałam ochotę dosłownie rzucić książką o ścianę, a następnie jechać do samej autorki, by jej zakomunikować, ze tak to się nie robi. Na szczęście na półce czekał na mnie ostatni tom i kolejna nie przespana noc ;)
Pilar
Avatar użytkownika - Pilar
2015-01-05 16:19:46

5/52 Katarzyna Michalak "Przystań Julii" - Ostatni tom z serii kwiatowej. To książka dobrych zakończeń, choć do samego końca trzyma w napięciu. I tu niestety muszę sobie szczerze ponarzekać. Tu jakoś mi było za dużo mieszania, gdybania. Zamiast opowieści osadzonej w polskich realiach przewinęło się za dużo wątków hollywoodzkich. Za dużo wątków kryminalnych no i jakoś wątek podpalenia nie do końca był realny do zrealizowania. Ale to tylko moje odczucie. W każdym bądź razie książka zakończyła się tak jak powinna - wszyscy żyli długo i szczęśliwie.
Shi4
Avatar użytkownika - Shi4
2015-01-05 19:30:59

Za mną czwarta książka w wyzwaniu, a właściwie audiobook Thorgala i jestem zachwycona :)
Odpowiedz