Aiden Księga pierwsza: Rebelia – rozdział 2

Autor: Apollodoros
Czy podobał Ci się to opowiadanie? 0

niespodziewanie odwróciła się do stołu i coś z niego podniosła. Serce zabiło mi mocniej, kiedy ujrzałem skrzynkę, którą podała mi i skinieniem głowy kazała otworzyć.
– To urodzinowy prezent, Aidenie – powiedziała.
  Ukląkłem i położyłem pudło na podłodze. Otworzywszy je, ujrzałem granatowy szal w kratkę – uszyty z czystego kaszmiru. Wyjąłem go z pudła i owinąłem wokół szyi. Był ciepły, a przy tym bardzo miękki. Choć ze wstydem przyznam, że poczułem z tego powodu pewien zawód, od razu zobaczyłem, że to naprawdę piękny szal, do tego uszyty przez nikogo innego jak moją najukochańszą matkę. Natychmiast postanowiłem, że nigdy nie opuści mojej szyi, i szybkim ruchem objąłem ją.
– Dziękuje. Mamo.
  Matka była tym zaskoczona i jednocześnie szczęśliwa; łzy spłynęły jej po policzku, gdy przytulała mnie jeszcze mocniej.

Najpopularniejsze opowiadania

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Forum - opowiadania
O autorze
Apollodoros
Użytkownik - Apollodoros

O sobie samym: Nazywam się Adrian, lat 19 i jestem początkującym pisarzem, który chciałby zostać zauważony w tym świecie, pisząc przeróżne opowiadania. Nie posiadam doświadczenia ani nawet talentu do pisania, ale od zawsze wierzyłem, że ciężką i wytrwałą pracą, pewnego dnia osiągnę to czego chce.Tak brzmi moje moto życiowe, a od kiedy osobiście przekonałem się jak ciekawe i interesujące może być pisanie, postanowiłem zagłębić tą formę sztuki i zostać cenionym przez innych, powieściopisarzem.No ale od czegoś przecież trzeba zacząć prawda? Nie zostanę przecież od razu gwiazdą, prawda? Dlatego właśnie zacząłem publikować swoje prace na tym portalu, aby zostać zauważonym, jednocześnie pomagając innym, którzy mają ten sam cel, co ja.
Ostatnio widziany: 2021-07-04 21:42:07