Forum

Wątek - Audiobooki
← powrót

Kto Post
annatokarska
Avatar użytkownika - annatokarska
2012-09-10 11:30:52

Słucha ktoś z was może Audiobooków? Widziałam, że niektóre księgarnie udostępniają już audiobooki w formie pliku, a nawet na aplikacji mobilnej. Próbował z was ktoś takie rozwiązanie?
Nektrus
Avatar użytkownika - Nektrus
2012-09-10 13:54:04

Mój Ojciec się w nich zakochał, słucha nonstop w aucie : )
Pilar
Avatar użytkownika - Pilar
2012-09-10 14:00:40

Ja należę do osób, które kochają papier, zapach książki, możliwość, ze tak powiem "namacania" czytanej treści. Zdarzyło się jednak, że słuchałam audiobooka. Była to wersja audio książki Paula Coelho "Zwycięzca jest sam". Co było w tym niezwykłego? Owy audiobook czytał bardzo fajny Pan. Można go usłyszeć przy słuchaniu muzyki P. Rubika. To jedyna wersja, która mnie zatrzymała.
Reklama
Avatar usuniętego użytkownika
Mimozami
Avatar użytkownika - Mimozami
2012-09-10 22:27:37

Nie przepadam, już sama idea mnie odrzuca. Z góry narzucone głosy i dźwięki, jakkolwiek nie było to świetnie zaaranżowane, zabijają moją własną interpretację i blokują wyobraźnię a nie tego szukam w książkach. Przyznam, ze niektóre fragmenty, których słuchałam były bardzo dobre, np. "Battlefield 3: Rosjanin" wydawnictwa Insignis. Wolę jednak papier.
slk
Avatar użytkownika - slk
2012-09-11 09:42:33

Ja przy słuchaniu audiobooków bardzo szybko się "wyłączam", przez co potrafię pominąć podczas tego rodzaju lektury naprawdę smakowite fragmenty książek. Nawet przy lektorach tej klasy, co Zbigniew Zapasiewicz. Krótko mówiąc: wybieram papier / ebooki.
Mamut
Avatar użytkownika - Mamut
2013-05-20 13:35:11

Osobiście wolę przeczytać papierową wersję książki (nie zawsze lektor mi odpowiada), ale uważam że audiobooki to rewelacja dla osób, które straciły wzrok, a dawniej uwielbiały czytać. Dzięki temu mogą być znów na bieżąco z wydawanymi książkami!
donata81
Avatar użytkownika - donata81
2014-05-08 10:08:58

A ja lubię słuchać audiobooków, są fajną alternatywa dla książki tradycyjnej. Kupuję lub wypożyczam z serwisu audioapp.pl i mogę słuchać na aplikacji mobilnej gdzie tylko chcę.
violabu
Avatar użytkownika - violabu
2014-05-08 12:22:43

Oj, ja się nie przekonałam do audiobook'ów. Nadają się jedynie do słuchania przy monotonnej pracy, jak np. prasowanie, ale wystarczy, że myśl ucieknie na chwileczkę gdzie indziej, to przy niepodzielnej uwadze gubi się wątek.
buba1i1
Avatar użytkownika - buba1i1
2014-05-18 08:02:00

Zdecydowanie nie przepadam za 'czytaniem' w taki sposób - ściągnęłam sobie na próbę kilka darmowych audiobooków na wolnych lekturach i za nic nie potrafiłam się skupić, a co za tym idzie - niewiele z książki wiedziałam.
Annamariewawa74
Avatar użytkownika - Annamariewawa74
2014-08-20 15:55:59

Cierpię na podobną przypadłość, @Pilar. Nawet e-books omijam szerokim łukiem, bo nie potrafię czytać książki na komputerze/tablecie - za bardzo rozprasza mnie fakt, że mogę robić na nim w tym czasie coś innego.
luella82
Avatar użytkownika - luella82
2014-10-08 21:36:33

Ja uwielbiam audiobooki, w szczegolnosci jak nie mam czasu na czytanie ksiazki, wtedy puszczam na mp3 badz w samochodzie audiobook i pochlaniam sie w poezji i literaturze :) Polecam wszystkim bo na prawde warto!
EJULIENNE2422
Avatar użytkownika - EJULIENNE2422
2014-10-11 18:33:33

ja nie cierpię audiobooków, dla mnie nie ma nic lepszego niż trzymanie książki i jej czytanie, czucie jej pod ręką :) nie umiem się skupić jak ktoś mi czyta i w tym czasie miałabym coś robić, pewnie pół książki bym przegapiła, także jestem tradycjonalistką
Gerde
Avatar użytkownika - Gerde
2022-02-14 08:10:37

Stanowczo e-booki. Mam Kindle'a i bardzo mi odpowiada. Mogę też czytać w łóżku przy zgaszonym świetle co jest dla mnie duża wygodą, bo przy lampce męczył mi się wzrok. No i w ciągu kilku minut mogę kupić dowolną książkę z dowolnego miejsca i wysłać ją sobie na czytnik, z telefonu albo od razu ze sklepu.

Jeśli szukacie dobrego abonamentu na ksiązki, polecam serdecznie Ibuk:

Szczególnie, że mozna przetestować sobie bezpłatnie przez 7 dni ( i mieć dostęp do 4 ksiązek).

Odpowiedz
1