Forum

Wątek - Grupa wsparcia - 12 książek
← powrót

Kto Post
slk
Avatar użytkownika - slk
2013-01-12 13:34:53

Post, w którym pisać będziemy, jakie książki czytamy, w których będziemy dzielili się swoimi doświadczeniami z lektury - swoista "grupa wsparcia" dla tych, którzy podjęli się próby przeczytania 12 książek w ciągu roku.
siloe
Avatar użytkownika - siloe
2013-02-20 19:10:16

Czyżby nikt nie podjął 12-stu książek? Każdy mierzy wyżej? ;) To fajnie. Dobrze świadczy o czytelnikach. ;)
zoooosia
Avatar użytkownika - zoooosia
2013-03-10 14:48:25

Jestem Zosia, mam 7 lat i jestem w pierwszej klasie. Tutaj pomaga mi pisać mama, ale czytam sama. W tym roku chcę sama przeczytać 12 książek. Teraz czytam "Plastusiowy pamiętnik",to moja pierwsza lektura w klasie, wypożyczaliśmy ją z panią ze szkolnej biblioteki.
Reklama
Avatar usuniętego użytkownika
KaMax
Avatar użytkownika - KaMax
2013-04-15 12:05:33

Wprawdzie czytam więcej, ale z pisanie recenzji i opinii jest ciągle odsuwane w czasie, bo zawsze coś, zatem przechodzę do najniższego pięterka
KaMax
Avatar użytkownika - KaMax
2013-07-16 07:46:55

Mam pytanie. Czy to muszą być ksiażki wydane w tym roku, czy warunkiem jest tylko przeczytanie w tym roku?
Shi4
Avatar użytkownika - Shi4
2013-07-16 08:42:37

Przeczytane w tym roku ;)
slk
Avatar użytkownika - slk
2013-07-16 09:50:43

KaMax - potwierdzam, jedynym warunkiem jest przeczytanie 12 książek w tym roku. W którym roku książki te były wydane, nie ma znaczenia.
zoooosia
Avatar użytkownika - zoooosia
2013-08-07 16:09:51

Właśnie skończyłam czytać dwunastą książkę!
Shi4
Avatar użytkownika - Shi4
2013-08-07 17:27:17

Gratulacje Zosiu :) To co następne? Jeszcze parę miesięcy do końca roku i książek do przeczytania ;)
Jula567
Avatar użytkownika - Jula567
2013-08-13 17:34:32

Co prawda minęło już pół roku, ale ja też się zgłaszam ;)
aishiteru
Avatar użytkownika - aishiteru
2013-08-21 17:01:47

Nie wiem, gdzie to zgłosić... Otóż, przeczytałam w ramach wyzwania "Siewcę wojny" Brandona Sandersona i zauważyłam, że ktoś przez pomyłkę umieścił zły opis. Czy można to poprawić? Nie zauważyłam opcji "edytuj", więc poczułam, że muszę o tym wspomnieć. :)
alison2
Avatar użytkownika - alison2
2013-08-21 20:13:49

hej aishiteru wejdź na profil slk (pierwszy w tym wątku), stamtąd możesz wysłać mu wiadomość. Podaj w niej link do książki na tym portalu i informację co jest nieprawidłowe. To najwłaściwsza osoba w przypadku takich problemów :-) Pozdrawiam!
KaMax
Avatar użytkownika - KaMax
2013-11-25 09:21:09

Punktem "wyzwania" jest wklejenie opinii do ksiazki przeczytanej w biblio na półce wyzwanie 12 książek. Czy recenzja równa się opinii? Jeśli tak to czy w obszarze "opinia" trzeba zaznaczyć, że napisało się recenzję zamiast opinii. czy ktoś mnie zrozumiał ;)))))?
slk
Avatar użytkownika - slk
2013-11-25 09:50:53

KaMax - zrozumiał, zrozumiał :) Recenzja też jest dobra, nie trzeba tego w żaden sposób zaznaczać.
aishiteru
Avatar użytkownika - aishiteru
2013-12-05 12:02:59

Ukończyłam wyzwanie jakiś czas temu. Może 12 książek to niedużo, jednak dołączyłam gdzieś pod koniec sierpnia i postanowiłam zacząć od zera, ponieważ... na początku roku trochę "leniuchowałam" (praca, jeszcze wcześniej przeprowadzka etc.), przez co dokładnie nie pamiętam które pozycje przeczytałam od stycznia. Dzięki wyzwaniu zaczęłam częściej czytać książki, tak jak dawniej. :) Wcześniej sięgałam głównie po fantasy, więc chyba nie przesadzę jeśli napiszę, że to właśnie dzięki wyzwaniu nieco "poszerzyłam swoje horyzonty". Myślę, że mimo niewielkiej ilości jest całkiem różnorodnie! Jest fantasy, horror, kryminał, powieść science-fiction, znalazła się książka dla dzieci, powieści obyczajowe... Szkoda tylko, że nie wiedziałam o wyzwaniu wcześniej. Powieści, z których przeczytania cieszę się najbardziej to: "Cukiernia pod Amorem. Zajezierscy" (muszę koniecznie sięgnąć po kolejne tomy, wciągnęła mnie ta historia!), "Siewca wojny" (podoba mi się pomysł autora na ten cały "system magiczny": Oddechy i kolory - całkiem ciekawe. :)), "Podróż na sto stóp" (ciepła opowieść osadzona w świecie kulinariów) i "Poradnik pozytywnego myślenia", czyli bardzo sympatyczna (i - jak sam tytuł mówi - pozytywna) opowieść pewnego Pata. Mam nadzieję, że w przyszłym roku również bedzie takie wyzwanie, a jeśli nie, to już z samej ciekawości sprawdzę na ile książek mnie stać. Pozdrawiam. :) ______ Edytuję, żeby moje wypowiedzi nie były jedna pod drugą... Wyzwanie zakończone, zdążyłam przeczytać 20 książek, co mnie trochę zdziwiło: może ze dwie pozycje zostały wydane przez tego samego wydawcę! :) Gdybym miała teraz wybrać swoje TOP 3, to musiałabym się dłuuuugo zastanowić - praktycznie wszystkie bardzo mi się podobały. Mam tylko nadzieję, że nie skreśla mnie właśnie to, że do wyzwania wliczałam tylko książki przeczytane od sierpnia do końca roku. Wydawało mi się to po prostu bardziej uczciwe, gdyż obawiałam się, że w innym wypadku mogłabym dodać przez pomyłkę coś przeczytanego wcześniej, nie w roku 2013 (pamiętałam jedynie o jednym przeczytanym tytule!). Dziękuję za fajną zabawę. :)
zoooosia
Avatar użytkownika - zoooosia
2014-01-06 20:57:38

Przeczytałam 20 książek i bardzo się cieszę. Zosia
aishiteru
Avatar użytkownika - aishiteru
2014-01-06 21:14:13

Gratulacje Zosiu - wynik mamy taki sam. :) I brawa dla mamy!
morgit
Avatar użytkownika - morgit
2014-01-06 21:55:13

"Mama" dziękuje, zwłaszcza że czasem trzeba było przypomnieć o podjętym zobowiązaniu ;) Ale zamierzony efekt osiągnięty - "w tym roku na pewno więcej przeczytam!" ;)
danutka
Avatar użytkownika - danutka
2014-01-07 08:44:54

Gratulacje dla Zosi! :) A ja myślałam, że moja córa jest najmłodsza w tym wyzwaniu. ;)
sabja
Avatar użytkownika - sabja
2014-01-07 11:12:35

wstyd się przyznać, ale bardzo wzruszyłam się wyzwaniem Zosi. Jestem pełna podziwu dla tak wytrwałej czytelniczki, która mimo natłoku szkolnych zajęć i czasu spędzonego na zabawie, miała jeszcze tyle samozaparcia aby regularnie czytać. Gratuluję i cieszę się ogromnie, że dałaś się porwać tak pięknej pasji jaką jest czytanie :)
Odpowiedz