Access 2007 PL. Formuły, raporty, kwerendy. Rozwiązania w biznesie

Odkryj najgłębsze sekrety Accessa i twórz atrakcyjne raporty biznesowe!

Jak zbudować efektywny i funkcjonalny formularz? Jak przygotować atrakcyjny i praktyczny raport? Jak używać funkcji i stosować kwerendy?

Microsoft Access to bardzo rozbudowane, a przez to uznawane za bardzo zaawansowane, narzędzie do zarządzania informacjami. Wielu użytkowników nigdy nie wychodzi poza projektowanie prostych tabel czy korzystanie z kreatorów formularzy i raportów. W ten sposób marnują niezwykłe możliwości Accessa w zakresie przetwarzania, analizowania i prezentowania informacji. A przecież, jak w każdym programie, trzeba tylko wiedzieć, gdzie znajdują się potrzebne narzędzia i w jaki sposób ich używać. W tej książce znajdziesz potrzebne wiadomości, które pozwolą Ci samodzielnie pracować i optymalnie wykorzystywać najważniejsze opcje tego programu!

Książka "Access 2007 PL. Formuły, raporty, kwerendy. Rozwiązania w biznesie" zawiera szczegółowy opis trzech istotnych narzędzi, które pozwalają używać najcenniejszych z wielu funkcji Accessa: formularze, raporty i kwerendy. Dzięki temu podręcznikowi nauczysz się tworzyć interfejsy danych (formularze), czytelne i przejrzyste wydruki (raporty), a także kwerendy pobierające z bazy tylko te dane, których naprawdę potrzebujesz. Poznasz podstawowe i bardziej zaawansowane zagadnienia, takie jak tworzenie formularzy specjalnych, na przykład paneli przełączania, okien dialogowych czy okien wyświetlanych przy otwieraniu bazy.

Tworzenie formularza Praca z formantami Projektowanie formularzy biznesowych Tworzenie i publikowanie raportu Zasady projektowania raportów biznesowych Raporty zaawansowane i specjalne Praca z kwerendami Arkusze danych i rekordy Wyrażenia kryteriów wyboru Funkcje i tabele przestawne Kwerendy w języku SQL

Cała wiedza potrzebna do sprawnego tworzenia formularzy, raportów i kwerend!

Informacje dodatkowe o Access 2007 PL. Formuły, raporty, kwerendy. Rozwiązania w biznesie:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2009-07-23
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Access 2007 PL. Formuły, raporty, kwerendy. Rozwiązania w biznesie

Access 2007 PL. Formuły, raporty, kwerendy. Rozwiązania w biznesie - opinie o książce

Microsoft Excel 2007 PL. Formuły i funkcje. Rozwiązania w biznesie
Paul McFedries 0
Okładka ksiązki - Microsoft Excel 2007 PL. Formuły i funkcje. Rozwiązania w biznesie

Poznaj wszystkie możliwości Excela, aby sprawnie i skutecznie wykorzystywać formuły oraz funkcje Jak używać narzędzi modelowania biznesowego w Excelu? Jak...

Windows Vista PL. Księga eksperta
Paul McFedries0
Okładka ksiązki - Windows Vista PL. Księga eksperta

Poznaj wszystkie tajniki systemu Windows Vista Jak zainstalować i optymalnie skonfigurować system? W jaki sposób efektywnie pracować z plikami...