Baśnie

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 1985-01-01
ISBN: b.d.
Dodał/a książkę:Shi4
Książka zawiera zbiór następujących baśni: Dzieje życia Christiana Andersena Świniopas Dzielny ołowiany żołnierz Pasterka i kominiarczyk Pewna wiadomość Pięć ziarenek grochu Księżniczka na ziarnku grochu Ogrodnik i jego chlebodawcy Stokrotka Bzowa babuleńka Słowik Igła do cerowania Latający kufer Calineczka Len Nowe szaty cesarza Dzikie łabędzie Stara latarnia Dziewczynka z zapałkami Kogut podwórzowy i kogucik na dachu Ole Zmróż-oczko Brzydkie kaczątko Królowa Śniegu Imbryk Bałwan ze śniegu
gan1983 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-09-19, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Dla dzieci,Mam,Wyzwanie czytam regularnie w 2013 roku,
Zbiór baśni skandynawskiego pisarza przedstawia nie zawsze różowe historie. Wiele z nich kończy się smutno. Większość z nich znałem już wcześniej.
Shi4 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-09-15, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 (190) książek w 2013,Dla dzieci,Mam,
Książka zawiera zbiór chyba najbardziej znanych baśni pisarza. Chociaż wśród nich znajdują się i te mniej znane. Mało która z nich kończy się całkiem optymistycznie, co czyni je unikatowymi. Zdecydowanie poleciłabym je nieco starszym dzieciom, w wieku szkolnym.
andr Linia koment
Okładka - Baśnie Znajomą ścieżką