Opis ksiązki
Kup Teraz

Blondynka na Kubie

Ocena ( 6 osób )
4.0
Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2012-03-21
Kategoria: Podróżnicze
ISBN: 9788375963403
Liczba stron: 304
Dodał/a książkę:darr2
"Blondynka na Kubie" to kolejna pozycja z serii książek podróżniczych autorstwa Beaty Pawlikowskiej.

Tym razem autorka wyrusza w podróż po Kubie. Wraz z Flegmatycznym Anglikiem, Szalonym Hiszpanem i zastępami tajnych agentów wędruje po dżungli i polach tytoniu. Czytuje też dzienniki Ernesto Che Guevary. Kim naprawdę był? Bezwzględnym mordercą czy może wrażliwym na krzywdę ludzką lekarzem, który walczył z niesprawiedliwością?
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
ksiazkowa-fantaz plusminus Linia koment
Przeczytane:2011-05-07, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Lit. podróżnicza,Lit. polska,Wypożyczone z biblioteki,
Powiem szczerze, że jestem wielką fanka pani Beaty Pawlikowskiej. Jednak tę książkę czytało mi się ciężko. Fakt faktem można było się wiele dowiedzieć o Kubie, jednak jak dla mnie troszkę wiało nudą.
jenny777 plusminus Linia koment
"Blondynka na Kubie" różni się znacznie od miniksiążeczek autorstwa Beaty Pawlikowskiej, które do tej pory udało mi się przeczytać. Różni się grubością i... kompletnym brakiem zdjęć.Tytuł ten jest swoistym pamiętnikiem z wyprawy na Kubę. Autorka wspomina swoje przeżycia i trudy podróży oraz przekazuje swoje przemyślenia (tak jak to ma miejsce w innych pozycjach). Próbuje jednocześnie poznać prawdę o Ernesto Che Guevarze: mordercą był, czy innowatorem i idealistą? Nakazywał zabijać i uczył jak być rewolucjonistą, czy może próbował wpoić ludziom swój tok myślenia, nowe rozwiązania polityczne?

Czego jak czego, ale malowniczego operowania językiem autorce odmówić nie można. Pięknymi słowami potrafi opisać krajobrazy, na których widok wielu osobom zabrakło by słów. Niestety spora część książki to po prostu przygody, które spotkały Beatę Pawlikowską na trasie. I dialogi pomiędzy nią a innymi podróżnikami. Zamiast w stu procentach skupić się na opisywaniu kraju, Beata Pawlikowska przekazuje nam kolejne niewyraźne i dziwnie brzmiące zdania wypowiadane przez Gavina, jej towarzysza podczas sporej części tej wojaży. Na samym początku było to nawet dość zabawne. Szybko jednak bawić przestało.

Blondynka na Kubie nie jest książką złą. Tekstu jest dużo, czyta się przystępnie i szybko. W opisywanym kraju można się zakochać. I samemu chce się wyruszyć w podróż do tego magicznego państwa. Do miejsca, w którym ludzie myślą inaczej. Do miejsca, które zachwyca pięknymi widokami, wspaniałą wyjątkową atmosferą i w którym mieszkańcy potrafią zarazić pozytywnym myśleniem i radością życia.
darr2 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-09-30, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,magiczne,
Niestety ta książka Pani Beaty nie zachwyciła mnie. Jak dla mnie było tu za dużo wątków historycznych, przez co nie czytało się tej książki z lekkością.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ot Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Justine943 Linia koment
Przeczytane:2005-01-01, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
koral Linia koment
Przeczytane:2004-02-01, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
KKS Linia koment
Przeczytane:2014-02-01, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów