Frywolitki. Biżuteria, świąteczne ozdoby i inne dekoracje

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: RM
Data wydania: 2013-03-21
ISBN: 978-83-7773-024-9
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Frywolitki. Biżuteria, świąteczne ozdoby i inne dekoracje

Subtelność, romantyzm, elegancja – tak najkrócej można opisać koronki frywolitkowe. Ich głównymi elementami są różnej wielkości kółeczka, łuczki oraz pikotki wykonywane metodą wiązania węzełków za pomocą czółenek. Z kilku prostych splotów można stworzyć prawdziwe arcydzieła. Samodzielnie zrobiona frywolitkowa gwiazdka czy bombka nada świątecznemu drzewku wyjątkowy charakter. Maleńkie koronkowe buciki będą doskonałą pamiątką chrztu, a kolczyki, naszyjnik lub zakładka do książki - eleganckim i niebanalnym prezentem.

Książka adresowana jest zarówno do tych, którzy chcą się nauczyć robienia frywolitek, jak i tych, którzy pierwsze kroki mają już za sobą, ale szukają interesujących pomysłów i inspiracji. Wszystkie projekty opisano i sfotografowano krok po kroku tak, by każdy mógł je wykonać. Pomocne będą również schematy wykonania poszczególnych koronek. Książka zawiera też informacje, jakich używać materiałów, jak wykonywać podstawowe wiązania i jak pielęgnować koronki frywolitkowe.

Recenzja
justa21 Linia koment
Przeczytane:2013-08-23, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,

Frywolitkowe szaleństwo

Koronka od zawsze kojarzyła się z elegancją, nostalgią i romantyzmem. Mimo upływu lat, jej popularność nie mija, znajduje ona coraz szersze zastosowanie w naszym życiu. Pojawia się w domach w postaci serwet czy różnego rodzaju ozdób, stanowi też ważny element naszej garderoby, a nawet biżuterii. Frywolitka - bo o niej mowa - zwana jest również koronką czółenkową – określenie to pochodzi od specjalnej metody wiązania węzełków za pomocą czółenek

justa21 Linia koment
Przeczytane:2013-08-23, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Okładka - Frywolitki. Biżuteria, świąteczne ozdoby i inne dekoracje Robert Lewandowski. Sztuczki, triki i bramki
Tomasz Bocheński, Tomasz Borkowski
Okładka - Frywolitki. Biżuteria, świąteczne ozdoby i inne dekoracje Przewodnik rowerowy. Warszawa i okolice
Piotr Śliwka
Okładka - Frywolitki. Biżuteria, świąteczne ozdoby i inne dekoracje FC Barcelona. Sztuczki i triki piłkarzy
Tomasz Bocheński, Tomasz Borkowski
Okładka - Frywolitki. Biżuteria, świąteczne ozdoby i inne dekoracje Teleexpress. 30 lat minęło
Maciej Orłoś, Marek Sierocki
Okładka - Frywolitki. Biżuteria, świąteczne ozdoby i inne dekoracje 1001 obrzydliwych obrzydliwości
Anne Rooney