Księga win. Wydanie II

Zostań koneserem, czyli słodycz dla wytrawnych -- Niepokoję się, mój drogi… to taki ważny wieczór… Co będzie, jeśli wybierzemy nieodpowiednie wino?-- Bez obaw, kochanie. Wybierzemy najdroższe i najstarsze z francuskich win. Goście na pewno je docenią. Czy gospodarze podejmą dobrą decyzję? Cóż, mają marne szanse -- niewiele wiedzą o winie. Po pierwsze tylko laik ocenia wino według jego ceny. Po drugie wino najstarsze i najlepsze to często dwa różne trunki. Nie zgaduj. Dowiedz się więcej na temat wina. Poznaj jego historię i odmiany. Smakuj je bardziej świadomie, a napój, który wcześniej był dla Ciebie zaledwie płynem rozweselającym, stanie się w Twoich ustach eliksirem o nieprzeniknionej głębi smaku. Autorki tej książki pomogą Ci odkryć radość płynącą z kosztowania wina. Jako doświadczone koneserki podpowiedzą Ci, jak: rozróżniać rodzaje win i czytać etykietki na butelkach, rozpoznawać skazy i wyróżniki win z różnych stron świata, odnaleźć na mapie znakomite winnice (i koniecznie kiedyś je odwiedzić), wysubtelnić podniebienie dzięki świadomej degustacji, stworzyć i napełnić własną piwniczkę win, ustalane są ceny -- za co tak naprawdę płacimy, gdy kupujemy wino. Dodatek specjalny: słowniczek winiarski konesera

Informacje dodatkowe o Księga win. Wydanie II:

Wydawnictwo: Septem