Powieść Colleen Hoover „Verity. Coraz większy mrok” zostanie zekranizowana!

Data: 2024-05-04 10:05:01 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Bestsellerowy thriller Colleen Hoover już wkrótce zostanie zekranizowany. Wiemy już, kto zajmuje się produkcją i kto będzie odpowiadał za scenariusz do nowej produkcji!

Fragment okładki książki "Verity. Coraz większy mrok"fot. fragment okładki książki Verity. Coraz większy mrok / Wydawnictwo Otwarte

Verity. Coraz większy mrok to bestsellerowy thriller, do którego prawa wykupiło Amazon MGM Studios. Producentami produkcji są: Nick Antosca oraz Alex Hedlund. Co jeszcze wiadomo na temat nadchodzącej adaptacji?

Verity – powstaje ekranizacja popularnej książki

Verity to najnowsza produkcja, która ma zostać zrealizowana przez Amazon MGM Studios. Nad scenariuszem pracuje Hillary Seitz. Kobieta stworzyła między innymi scenariusz do filmu Bezsenność, Sokole oko czy Niewybaczalne

Przeczytaj także: Matura 2024: Jakie lektury mogą pojawić się na egzaminie? Sprawdźcie, co powtórzyć! 

Produkcja będzie się skupiać na Lowen Ashleigh, czyli pisarce zmagającej się z wieloma trudnościami, głównie finansowymi. Kobieta otrzymuje naprawdę ciekawe zlecenie. Ma ona dokończyć powieść, która rozpoczęta została przez inną sławną autorkę bestsellerów – Veritę Crawford. Crawford sama nie jest w stanie dokończyć dzieła, bo choć żyje, to niedawno została sparaliżowana w tragicznym wypadku. 

Przeczytaj także: Międzynarodowy Dzień Harry’ego Pottera: Powstanie wyjątkowy serial audio. Daniel Radcliffe krytykuje Rowling 

Lowen zostaje zatrudniona przez męża Verity. Od samego początku po przybyciu do posiadłości Crawfordów Lowen czuję, że coś jest nie tak. Mimo wszystko pisarka poszukuje notatek, dzięki którym będzie mogła dokończyć powieść Verity Crawford. Odkrywa rękopis, który na zawsze miał pozostać tajemnicą. Teraz będzie musiała zadecydować co zrobić dalej z nowo odkrytą tajemnicą. 

Verity – kiedy możemy się spodziewać produkcji?

Na razie nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery adaptacji. Prawdopodobnie prace na planie Verity jeszcze nawet się nie rozpoczęły. Nie wiadomo również jacy aktorzy pojawią się w filmie. 

Przeczytaj także: Matura z języka polskiego - czy to ma sens? Trzeci odcinek podcastu „Co tam? Czytam!"

Nie po raz pierwszy książka Hoover jest adaptowana przez studio z Hollywood. Jakiś czas temu ogłoszono, że w planach jest ekranizacja książki It Ends With Us z 2016 roku. Zakłada się, że nowa produkcja zainspirowana książką Hoover zostanie wydana na przełomie 2025 i 2026 roku. 

Verity. Coraz większy mrok – książka

Verity za granicą po raz pierwszy zostało wydane w 2018 roku. Następnie prawa do książki zostały przejęte przez Grand Central Publishing. Właśnie wtedy powieść okazała się prawdziwym fenomenem. Zaledwie w 2023 roku sprzedała się w ponad milionie egzemplarzy. W Polsce ukazała się natomiast pod szyldem Wydawnictwa Otwartego. 

Verity. Coraz większy mrok [wyd. 4, 2023] - książka

Przeczytaj także:


źródło: www.hollywoodreporter.com

Tagi: ekranizacje książek, na podstawie książki,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Verity. Coraz większy mrok [wyd. 4, 2023]
Hoover Colleen2
Okładka książki - Verity. Coraz większy mrok [wyd. 4, 2023]

Nowe wydanie bestsellerowego thrillera. Zawiera list od Colleen Hoover i niepublikowany dotąd finałowy rozdział.   Verity Crawford, sławna autorka thrillerów...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun
Alfabet polifoniczny
Cienie dawnych grzechów
Mieczysław Gorzka ; Michał Śmielak
Cienie dawnych grzechów
Megamonstrum
David Walliams
Megamonstrum
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Pokaż wszystkie recenzje