Lekcja religii 8. Okres wielkanocny

Jak chrześcijanie różnych wyznań świętują Zmartwychwstanie Pańskie? Czym rożni się jutrznia prawosławna od luterańskiej? Jakimi słowami pozdrawiają się prawosławni w czas paschalny? Co to jest Exultet? Czy tylko chrześcijanie wierzą w Boga miłosiernego? Czym są chrystofanie? Czy wiemy, kiedy Jezus wstąpił do nieba? Dlaczego wstąpił, a nie znikł? I co to właściwie znaczy? Skąd pochodzi nazwa „Pięćdziesiątnica” i jakiego wydarzenia dotyczy? Czy Zielone Świątki są naprawdę zielone? Czym jest i z którą Osobą Trójcy Świętej wiąże się epikleza? Kiedy narodził się ruch charyzmatyczny i jak przyjmowany jest w poszczególnych wspólnotach wyznaniowych – protestanckich, katolickich, prawosławnych?\r\nOdpowiedzi na te i inne pytania dotyczące wydarzeń paschalnych oraz świąt okresu wielkanocnego znajdziesz w krótkich filmach edukacyjnych oraz towarzyszącym ich scenariuszach lekcji, które składają się na ten tom.\r\n \r\nTo ważna multimedialna pomoc dla katechezy młodzieży starszej oraz katechezy dorosłych. Sądzę, że jako taka będzie dobrze przyjęta zarówno przez nauczycieli i katechetów, jak i przez katechizowanych. \r\n(ze wstępu abpa Kazimierza Nycza)\r\n \r\nLekcja religii 8. Okres wielkanocny wchodzi w skład serii filmów edukacyjnych, przygotowanych we współpracy z kanałem Religia TV.\r\n \r\nTytuły wchodzące w skład serii:\r\n•Lekcja religii 1. Sakramenty\r\n•Lekcja religii 2. Eschatologia\r\n•Lekcja religii 3. Seksualność\r\n•Lekcja religii 4. Dialog międzyreligijny\r\n•Lekcja religii 5. Księgi Święte\r\n•Lekcja religii 6. Post\r\n•Lekcja religii 7. Maryja\r\n•Lekcja religii 8. Okres Wielkanocny\r\n•Lekcja religii 9. Święta żydowskie\r\n•Lekcja religii 10. Ekumenizm\r\n \r\n

Informacje dodatkowe o Lekcja religii 8. Okres wielkanocny:

Wydawnictwo: Święty Wojciech