„Breslau” – zapowiedziano pierwszy polski serial od Disney+ 

Data: 2024-05-14 12:48:42 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Breslau serial

Disney+ oficjalnie zapowiedział swój pierwszy serial oryginalny, który zrealizowany zostanie przez polskich filmowców. To produkcja Breslau. W obsadzie znalazły się znane polskie gwiazdy, w tym Agata Kulesza, ostatnio związana z serialem Skazana

Breslau – o czym będzie nowy serial od Disney+

We wtorkowe przedpołudnie Disney+ potwierdził tytuł roboczy swojego serialu realizowanego w Polsce. Będzie to serial Breslau, który przeniesie widzów  do Wrocławia lat 30. Poznaliśmy także pierwsze szczegóły nadchodzącej produkcji. 

Jak udało się nam ustalić, Disney+ zrealizuje w Polsce serial kryminalny, którego akcja osadzona będzie we Wrocławiu w 1936 roku. Głównym bohaterem produkcji będzie Franz Podolsky, policjant zajmujący się sprawami kryminalnymi. Wkrótce zaczyna pracować nad mordercą, dokonującym na terenie ówczesnego Breslau brutalnych zabójstw. Przed śledczym trudne zadanie, musi bowiem nie tylko zatrzymać mordercę, ale też – sprostać wymaganiom opinii publicznej. 

Breslau – kto wystąpi w serialu? 

Disney przedstawił także obsadę, która pojawi się w produkcji realizowanej dla platformy przez ATM Grupę. Na ekranie zobaczymy Tomasza Schuchardta, który prawdopodobnie wcieli się w postać Franza Podolskiego. Oprócz niego w produkcji pojawi się też Agata Kulesza, jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorek, a także Sandra Drzymalska – aktorka młodego pokolenia, którą wcześniej zobaczyć można było m.in. filmie Ostatni komers na podstawie powieści Anny Cieplak Ma być czysto

Za reżyserię odpowiada Leszek Dawid, który reżyserował zarówno filmy fabularne (jak Jesteś Bogiem czy Broad Peak), jak i seriale – m.in. W głębi lasu na podstawie thrillera Harlana Cobena oraz Informację zwrotną, bazującą na powieści Jakuba Żulczyka.  Scenarzystami produkcji zostali Bartosz Janiszewski i Magdalena Żakowska. 

Breslau – kiedy premiera serialu? 

Na ten moment data premiery serialu nie została ujawniona. Z informacji opublikowanej przez Disney dowiadujemy się jedynie, że zdjęcia do serialu ruszyły. Można więc spodziewać się, że premiera nastąpi pod koniec tego roku lub na początku przyszłego. 

To ważny moment dla Disney+ w Polsce. Jest to nasza pierwsza oryginalna produkcja w tej części Europy. Bardzo się cieszymy, że przy tym projekcie pracują tak cenieni, zdolni i doświadczeni twórcy oraz aktorzy

– słyszymy od Magdaleny Cieślak, Dyrektor Produkcji Oryginalnych Disney+ w Europie Środkowej i Wschodniej.

Co ważne, serial od Disneya zrealizowany zostanie ze wsparciem finansowym przyznanym przez Polski Instytut Sztuki Filmowej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Tagi: polskie seriale, premiery disney+,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Pożegnanie z ojczyzną
Renata Czarnecka ;
Pożegnanie z ojczyzną
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Zróbmy sobie szkołę
Mikołaj Marcela
Zróbmy sobie szkołę
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Pokaż wszystkie recenzje