Okładka książki - Mogę schudnąć. Cała prawda o odchudzaniu

Język oryginału:
Tłumaczenie:
Ilustracje:
Dodał/a książkę: biedro_nka

Przepisów na sukces w odchudzaniu nie brakuje, ale który wybrać? Poznaj wady i zalety popularnych diet (m.in. diety Dukana, diety kopenhaskiej, diety 1000 kalorii) i dowiedz się, które mechanizmy naprawdę działają, a które są mitem. Tylko dzięki metodzie łączącej najlepsze ich elementy możesz wybrać drogę właściwą dla Ciebie i pozbyć się zbędnych kilogramów na dobre. Oto cała prawda o odchudzaniu, okraszona mnóstwem niskokalorycznych przepisów na pyszne potrawy! Mogę schudnąć to praktyczny i napisany przystępnym językiem poradnik, który pomoże Ci: uporządkować podstawową wiedzę z zakresu dietetyki, zdobyć najważniejsze informacje na temat świadomego, skutecznego i bezpiecznego odchudzania, samodzielnie ocenić efektywność kolejnej „diety cud” oraz ocenić jej wpływ na Twój organizm, przygotować smaczne i dietetyczne dania, takie jak omlet czekoladowy z migdałami i pomarańczą, pierś kurczaka faszerowana szpinakiem i ricottą czy też placuszki dyniowe.

Każdy, kto próbował zrzucić kilka bądź kilkanaście zbędnych kilogramów, zastanawiał się od czego zacząć walkę, jaką dietę zastosować. Teraz już wiem, że najlepiej zacząć od dokładnego zapoznania się z tematem. Najlepszym wyjściem na początek jest przeczytanie książki "Mogę schudnąć. Cała prawda o odchudzaniu." Dlaczego? Poradnik zawiera dokładny opis najpopularniejszych diet odchudzających. Ich wady i zalety. Szczegółowo poznajemy na czym polegają i jaki mają wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Przyznaję, że każdy rozdział czytałam z nadzieją, a po jego zakończeniu nadchodziło rozczarowanie, zaskoczenie i jednocześnie zrozumienie. Pojawiały się pytania: co jest właściwie najskuteczniejsze? jak w końcu schudnąć? czy to w ogóle możliwe? Stosowałam kiedyś różne diety. Z początku efekt był zadowalający, udawało mi się schudnąć 5 kg, ale po jakimś czasie waga wskazywała 10 kg więcej. I tak było za każdym razem, doświadczałam tzw. "efektu jojo". Czytając książkę dotarło do mnie, że "dieta cud" nie istnieje. Autor pozwolił mi zrozumieć mechanizm działania diet, które stosowałam i o których słyszałam. Obniżając kaloryczność swoich posiłków doprowadzałam w końcu do zaburzeń prawidłowego funkcjonowania organizmu, zmniejszałam swój metabolizm, co powodowało, że z czasem dieta przestawała działać i kilogramów przybywało. Czy istnieje więc sposób, by trwale i skutecznie schudnąć. Owszem. Należy jednak dobrze poznać "wroga" i to jak z nim walczyć. Poradnik pozwala uporządkować podstawową wiedzę z dietetyki. Autor przedstawia nam najważniejsze informacje na temat świadomego, skutecznego i bezpiecznego odchudzania. Książka zawiera również wiele niskokalorycznych przepisów na zdrowe i pyszne potrawy. Agnieszka Płaneta - technolog żywienia i zawodniczka bikini fitness, radzi nam jak się odżywiać oraz jak "odchudzić" nasze posiłki, by były nie tylko zdrowe, ale także smakowite.
Mogę schudnąć. Cała prawda o odchudzaniu
Tobiasz Wilk, Agnieszka Wilk 0