Mogę schudnąć. Cała prawda o odchudzaniu

Ocena ( 1 osoba )
6.0
Wydawnictwo: Esprit
Data wydania: 2012-03-03
ISBN: 978-83-61989-81-3
Dodał/a książkę:biedro_nka
Przepisów na sukces w odchudzaniu nie brakuje, ale który wybrać? Poznaj wady i zalety popularnych diet (m.in. diety Dukana, diety kopenhaskiej, diety 1000 kalorii) i dowiedz się, które mechanizmy naprawdę działają, a które są mitem. Tylko dzięki metodzie łączącej najlepsze ich elementy możesz wybrać drogę właściwą dla Ciebie i pozbyć się zbędnych kilogramów na dobre. Oto cała prawda o odchudzaniu, okraszona mnóstwem niskokalorycznych przepisów na pyszne potrawy! Mogę schudnąć to praktyczny i napisany przystępnym językiem poradnik, który pomoże Ci: uporządkować podstawową wiedzę z zakresu dietetyki, zdobyć najważniejsze informacje na temat świadomego, skutecznego i bezpiecznego odchudzania, samodzielnie ocenić efektywność kolejnej „diety cud” oraz ocenić jej wpływ na Twój organizm, przygotować smaczne i dietetyczne dania, takie jak omlet czekoladowy z migdałami i pomarańczą, pierś kurczaka faszerowana szpinakiem i ricottą czy też placuszki dyniowe.
biedro_nka plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-06-26, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Wyzwanie - poradniki 2016,
Każdy, kto próbował zrzucić kilka bądź kilkanaście zbędnych kilogramów, zastanawiał się od czego zacząć walkę, jaką dietę zastosować. Teraz już wiem, że najlepiej zacząć od dokładnego zapoznania się z tematem. Najlepszym wyjściem na początek jest przeczytanie książki "Mogę schudnąć. Cała prawda o odchudzaniu." Dlaczego?
Poradnik zawiera dokładny opis najpopularniejszych diet odchudzających. Ich wady i zalety. Szczegółowo poznajemy na czym polegają i jaki mają wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu.
Przyznaję, że każdy rozdział czytałam z nadzieją, a po jego zakończeniu nadchodziło rozczarowanie, zaskoczenie i jednocześnie zrozumienie. Pojawiały się pytania: co jest właściwie najskuteczniejsze? jak w końcu schudnąć? czy to w ogóle możliwe?
Stosowałam kiedyś różne diety. Z początku efekt był zadowalający, udawało mi się schudnąć 5 kg, ale po jakimś czasie waga wskazywała 10 kg więcej. I tak było za każdym razem, doświadczałam tzw. "efektu jojo".
Czytając książkę dotarło do mnie, że "dieta cud" nie istnieje. Autor pozwolił mi zrozumieć mechanizm działania diet, które stosowałam i o których słyszałam. Obniżając kaloryczność swoich posiłków doprowadzałam w końcu do zaburzeń prawidłowego funkcjonowania organizmu, zmniejszałam swój metabolizm, co powodowało, że z czasem dieta przestawała działać i kilogramów przybywało.
Czy istnieje więc sposób, by trwale i skutecznie schudnąć. Owszem. Należy jednak dobrze poznać "wroga" i to jak z nim walczyć.
Poradnik pozwala uporządkować podstawową wiedzę z dietetyki. Autor przedstawia nam najważniejsze informacje na temat świadomego, skutecznego i bezpiecznego odchudzania.
Książka zawiera również wiele niskokalorycznych przepisów na zdrowe i pyszne potrawy. Agnieszka Płaneta - technolog żywienia i zawodniczka bikini fitness, radzi nam jak się odżywiać oraz jak "odchudzić" nasze posiłki, by były nie tylko zdrowe, ale także smakowite.