Paryż w piatek 13-go

Celia i Enzo to małżeństwo ze sporym stażem. Wiele w swoim życiu przeszli. Długo starali się o potomstwo, aż wreszcie los się do nich uśmiechnął. Gdy ich córeczka ma już 7 lat, jest śliczna i zdrowa, a w rodzinie zapanował względny spokój, postanawiają udać się do Fatimy, aby podziękować za dar potomstwa swojej powierniczce - Matce Boskiej Fatimskiej, w ręce której od początku powierzyli swój los. Wieczór przed wyjazdem pragną uczcić kolacją w ulubionej restauracji. Niestety nie cieszą się długo pięknym wieczorem, bowiem w Paryżu dochodzi do ataków terrorystycznych. Zamachowcy ostrzeliwują m. in. restaurację, w której stołuje się rodzina. Kto przeżyje atak? Kto ucierpi najbardziej? Jak poradzić sobie z tragedią rozbijającą znienacka szczęśliwą dotąd rodzinę? Czy ból po stracie najbliższych nie przyćmi zdrowego rozsądku? Jak bardzo tak traumatyczne przeżycia mogą wpłynąć na możliwość pojmowania dobra i zła? Książka ukazuje losy wymyślonej przez autorkę francuskiej rodziny Laboux, wpisane w wydarzenia, które miały miejsce w Paryżu 13 listopada 2015. Jednak ta opowieść mogłaby dotyczyć każdego z nas.

Informacje dodatkowe o Paryż w piatek 13-go:

Paryż w piatek 13-go - opinie o książce

Avatar użytkownika - jagna1978
jagna1978
Przeczytane:2017-04-25, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Głównymi bohaterami sa tu Enzo i Celia z Paryża.Sa malzenstwem z wiloletnim starzem niestety do tej pory nie doaczekali sie potomstwa. Gdy wszysctkie metody medyczne zawodza powiezaja swoj los w rece Matki Bozej Fatimskiej i staje sie cud. W 7 urodziny coreczki postanawiaja podechac do Fatimy by podziekowac swojej oredowniczce za laske rodzicielstwa.Wieczor przed wyjazdem ida z coreczka do restauracji na kolacje co spraiw,ze zwykly wieczor przeradza sie w koszmar. Restauracja staje sie objektem ataku terrorystycznego i dalsze zycie rodziny zmienia sie w ulamku sekundy.Ksiazka bardzo dobrze napisana. Pokazuje jak w jednej sekundzie nasze plany moga runac a zycie nigdy nie bedzie juz takie samo.