Porschem do Ziemi Obiecanej

Wydawnictwo: Twój Styl
Data wydania: 2008
Dodał/a książkę:Magdalena Galiczek-Krempa
Recenzja - Porschem do Ziemi Obiecanej
"Co robi Żyd w szabasowy poranek w porschem?" - usłyszał Max Breslauer pewnego dnia, gdy jadąc z wielką prędkością przez centrum Amsterdamu, potrącił chasydzkiego chłopca zmierzającego z rodziną do synagogi. To zdarzenie i zaskakujące pytanie skłania trzydziestokilkuletniego biznesmena do refleksji nad swoim dotychczasowym życiem i rodzi kolejne pytania: kim jest i dokąd zmierza? Czy oderwawszy się od swoich korzeni, nie zawisł w próżni? Pragnąc odnaleźć swoją tożsamość, zrozumieć skomplikowane relacje z ojcem, który przeżył piekło Holocaustu, i poznać przyczynę nieudanego związku z ukochaną kobietą, szuka pomocy u psychoanalityczki. Wartka narracja, barwna sceneria poszczególnych wątków, świetnie podpatrzony obraz współczesnej obyczajowości zręcznie przepleciony z pełną dramatyzmu retrospekcją, a także humor i błyskotliwa ironia połączona z głęboką refleksją to niewątpliwe atuty tej powieści.
Recenzja
madak Linia koment
Na półkach:

Czy powrót do korzeni i kontynuacja tradycji narodu wybranego powinny zaprzątać myśli bogatego, holenderskiego Żyda? To pozornie dziwne pytanie staje się kanwą, na której Leon de Winter buduje swoją powieść „Porsche’em do Ziemi Obiecanej”. Ta zabawna, pełna ironii i humoru oraz wszechobecnego sarkazmu książka stawia czytelnika przed najważniejszymi pytaniami, sprawami dotyczącymi sensu życia, drogi, jaką się powinno kroczyć, czy wreszcie własnej tożsamości.Max Breslauer, właściciel sieci sklepów odzieżowych, pewnego sobotniego ranka pędził do biura swoim sportow

Okładka - Porschem do Ziemi Obiecanej Światy, zaświaty. O tradycji świętowań w Polsce
Anna Zadrożyńska
Okładka - Porschem do Ziemi Obiecanej Anna Dymna - ona to ja