OPIS KSIĄŻKI:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2009-01-14
Kategoria: Dla młodzieży
Dodał/a książkę:aqunia94
Jaki jest sposób na nudę, gdy żyje się na tym padole od dawien dawna i widziało już wszystko? To, oczywiście, ratowanie świata. Masz niezdobyty zamek w górach, tłumy uczniów, którzy z zachwytem czekają na każde twoje słowo, prawie niczym nieograniczoną moc… Gdybyż jeszcze to nie było takie nudne! Może czas zacząć wszystko od początku? Zupełnie klasycznie, od misji ocalenia świata. Szczęśliwie, w okolicach zamku nawinęła się akurat drużyna, do której idzie się przyłączyć. Co z tego, że są tam jakieś elfy i paladyni a ty jesteś wrednym, paskudnym nekromantą? W końcu każdy ma prawo do odrobiny rozrywki. A jeśli idzie o świat... Tak czy siak, ktoś musi go uratować. Niestety, całą przyjemność zepsuć może fakt, że nijak nie wycofasz się już z awantury. Bo to twoja POWINNOŚĆ! Co? PRAWA? A jakie niby PRAWA ma ten, którego imię znaczy... „pierwszy”.
intres16 plusminus Linia koment
Przeczytane:2012-04-19, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,biblioteka,fantasy,
książka, którą polecam każdemu młodszemu fanowi fantasy. Jest w niej humor, akcja, pewna doza niepewności, szczypta romansu i wielka przygoda :D Jedna z lepszych książek fantasy nie zawierająca scen łóżkowych ani brutalnej walki, gdzie wnętrzności wypadają z przeciwników. Polecam gorąco
aqunia94 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-04-02, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem, 52 książki - 2013 ,Mam,Ulubione,Wyzwanie - fantastyka ,
dopiero co skończyłam ją czytać - dosłownie pochłonęłam tę książkę w jeden dzień! Jest to zdecydowanie moja najlepsza książka jaka kiedykolwiek czytałam. Wprowadza w świat fantasy w niecodzienny i humorystyczny sposób. Autorka popisała się wspaniałym przedstawienie postaci, które są naprawdę zaskakujące. Wśród nich widzimy zupełnie odstające od siebie nawzajem gatunki: dwupostaciowa Lady( dumna paniusia), ogr(co z tego, że silny jak głupi), stary krasnolud, demon górski, odważny pogromca smoków, dwaj bracia elficcy, leśną demonicę i postać mająca moje szczególne uznanie- wredny i paskudny nekromata. Co ich wszystkich łączy? W sumie nic, oprócz tego, że chcą uratować świat.

"Prawa i powinności to naprawdę genialna książka zawierająca mnóstwo przygód i sarkastycznego humoru Raywena (nekromata). W trakcie czytania, można zobaczy w jaki sposób można połączyć tak"pozornie" niezgraną grupę w "rodzine"( jak to w rodzinie jedni drugich też czasem nie lubią). Gorąco polecamwszystkim, którzy w fantastyce szukają specyficznych smaczków. :)
antila Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,Mam,