Ronja córka zbójnika

5.2
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2008
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Piękna i wzruszająca opowieść o dzieciach dwóch zwalczających się hersztów zbójników, Ronji i Birku. Mieszkają oni w starym zamku, a dni spędzają w wielkim lesie, w którym żyją dzikie konie, a także okrutne Wietrzydła, Szaruchy i Mgłowce zagrażające ich życiu. Początkowa wrogość Ronji i Birka przemienia się w przyjaźń, a potem w miłość. Dzięki sile tego uczucia udaje im się doprowadzić do pojednania zatwardziałych zbójników. Ulubiona lektura dzieci w każdym wieku i dorosłych!
LilAlia plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-06-03, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2014 roku,Mam,
Wspaniale było wrócić do tej książki po latach. Mama czytała mi ją, jak byłam małą dziewczynką.
Nie pomyliłam się - nadal bardzo mi się podoba! Świetnie było wrócić do świata, po którym chodzą Pupiszonki, Szaruchy i inne stwory. Zawsze podziwiałam Ronję za odwagę - w niektórych sytuacjach nawet jako dorosła kobieta uciekałabym z wrzaskiem ;) Poza tym to naprawdę wspaniała historia, z której, być może wbrew pozorom, można wyciągnąć wiele pożytecznych wniosków.
ManicPixieDreamG plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-04-18, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,Czytam regularnie w 2014,Mam,
Nie zgadzam sie z Ronja ze w Lesie Mattisa jest wiecej tego, co niesamowite niz tego co pozyteczne. A wszystkie czasem niebezpieczne przygody z Szaruchami, Pupiszonkami, Mroczniakami, Mglowcami i Wietrzydlami ucza przede wszystkim braterstwa i przyjazni.
andr Linia koment
dayna15 Linia koment
Przeczytane:2015-06-28, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,z_Przeczytałam przed 2013,
TangoAndWaltz Linia koment
Przeczytane:2014-12-13, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,