Okładka książki - Ronja córka zbójnika

Język oryginału:
Tłumaczenie:
Ilustracje:
Dodał/a książkę: nektrus

Piękna i wzruszająca opowieść o dzieciach dwóch zwalczających się hersztów zbójników, Ronji i Birku. Mieszkają oni w starym zamku, a dni spędzają w wielkim lesie, w którym żyją dzikie konie, a także okrutne Wietrzydła, Szaruchy i Mgłowce zagrażające ich życiu. Początkowa wrogość Ronji i Birka przemienia się w przyjaźń, a potem w miłość. Dzięki sile tego uczucia udaje im się doprowadzić do pojednania zatwardziałych zbójników. Ulubiona lektura dzieci w każdym wieku i dorosłych!

Avatar użytkownika - LilAlia
LilAlia
Przeczytane:2014-06-03, Ocena: 5, Przeczytałem, czytam regularnie w 2014 roku, Mam,
Wspaniale było wrócić do tej książki po latach. Mama czytała mi ją, jak byłam małą dziewczynką. Nie pomyliłam się - nadal bardzo mi się podoba! Świetnie było wrócić do świata, po którym chodzą Pupiszonki, Szaruchy i inne stwory. Zawsze podziwiałam Ronję za odwagę - w niektórych sytuacjach nawet jako dorosła kobieta uciekałabym z wrzaskiem ;) Poza tym to naprawdę wspaniała historia, z której, być może wbrew pozorom, można wyciągnąć wiele pożytecznych wniosków.
Avatar użytkownika - ManicPixieDreamG
ManicPixieDreamG
Przeczytane:2014-04-18, Ocena: 3, Przeczytałem, Czytam regularnie w 2014, Mam,
Nie zgadzam sie z Ronja ze w Lesie Mattisa jest wiecej tego, co niesamowite niz tego co pozyteczne. A wszystkie czasem niebezpieczne przygody z Szaruchami, Pupiszonkami, Mroczniakami, Mglowcami i Wietrzydlami ucza przede wszystkim braterstwa i przyjazni.
Dzielna Kajsa
Astrid Lindgren0
Okładka ksiązki - Dzielna Kajsa

Pierwsze wydanie zbioru opowiadań, w którym spotkamy bardzo różne dzieci: przeciętne i niezwykłe, radosne i nieszczęśliwe. Wszystkie jednak...

Pippi zawsze sobie poradzi i inne komiksy
Astrid Lindgren0
Okładka ksiązki - Pippi zawsze sobie poradzi i inne komiksy

Oto Pippi Pończoszanka, najsilniejsza dziewczynka świata, która mieszka w Willi Śmiesznotce i przyjaźni się z Tommym i Anniką – dziećmi z sąsiedztwa...

Top 5 książek
Złodziejka książek