Okładka książki - Ronja córka zbójnika

Ronja córka zbójnika

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2008
Dodał/a książkę: Wojciech Polak

Piękna i wzruszająca opowieść o dzieciach dwóch zwalczających się hersztów zbójników, Ronji i Birku. Mieszkają oni w starym zamku, a dni spędzają w wielkim lesie, w którym żyją dzikie konie, a także okrutne Wietrzydła, Szaruchy i Mgłowce zagrażające ich życiu. Początkowa wrogość Ronji i Birka przemienia się w przyjaźń, a potem w miłość. Dzięki sile tego uczucia udaje im się doprowadzić do pojednania zatwardziałych zbójników. Ulubiona lektura dzieci w każdym wieku i dorosłych!

Kup książkę

Avatar użytkownika - LilAlia
LilAlia
Przeczytane:2014-06-03, Ocena: 5, Przeczytałem, czytam regularnie w 2014 roku, Mam,
Wspaniale było wrócić do tej książki po latach. Mama czytała mi ją, jak byłam małą dziewczynką. Nie pomyliłam się - nadal bardzo mi się podoba! Świetnie było wrócić do świata, po którym chodzą Pupiszonki, Szaruchy i inne stwory. Zawsze podziwiałam Ronję za odwagę - w niektórych sytuacjach nawet jako dorosła kobieta uciekałabym z wrzaskiem ;) Poza tym to naprawdę wspaniała historia, z której, być może wbrew pozorom, można wyciągnąć wiele pożytecznych wniosków.
Avatar użytkownika - ManicPixieDreamG
ManicPixieDreamG
Przeczytane:2014-04-18, Ocena: 3, Przeczytałem, Czytam regularnie w 2014, Mam,
Nie zgadzam sie z Ronja ze w Lesie Mattisa jest wiecej tego, co niesamowite niz tego co pozyteczne. A wszystkie czasem niebezpieczne przygody z Szaruchami, Pupiszonkami, Mroczniakami, Mglowcami i Wietrzydlami ucza przede wszystkim braterstwa i przyjazni.
Avatar użytkownika - dayna15
Przeczytane:1993-08-05, Ocena: 5, Przeczytałam, Dla dzieci,
Rasmus, rycerz Białej Róży
Astrid Lindgren0
Okładka ksiązki - Rasmus, rycerz Białej Róży

Nowe przygody bohaterów książki Detektyw Blomkvist. Kalle Blomkvist i jego przyjaciele - Ewa-Lotta i Anders - oswobadzają porwanego Rasmusa i udaremniają...

3 x Pippi
Astrid Lindgren0
Okładka ksiązki - 3 x Pippi

Zapraszamy do lektury (wysłuchania) audiobooka „Pippi x 3 (pakiet)”, autor Astrid Lindgren, czyta dla Państwa lektor Edyta Jungowska. „To...