Stuart Malutki

Klasyka literatury dziecięcej w nowym, pięknie ilustrowanym wydaniu

Ciepła i pełna humoru opowieść, którą pokochały dzieci na całym świecie

Kiedy w nowojorskiej rodzinie Malutkich przyszedł dla na świat drugi syn, okazało się, że jest bardzo malutki i całkiem podobny do myszy. Rodzice i starszy brat George otoczyli malca miłością i starali się, aby niczego mu nie brakowało. Stuart - bo takie imię otrzymał - mimo niewielkiego wzrostu i wrodzonej nieśmiałości  odznaczał się wielką odwagą. Gdy zaginął jego najlepszy przyjaciel ptaszek Margalo, wyruszył w świat miniaturowym samochodem, aby go odszukać.

Co spotka Stuarta Malutkiego w WIELKIM ŚWIECIE?

Opowieść napisana przez E.B. White'a to klasyka literatury dziecięcej, która powinna znaleźć się na półce w każdym domu. Na podstawie książki powstały kinowe ekranizacje oraz serial animowany,  które stały się wielkimi hitami. Przygody Stuarta znajdziemy także w popularnych i lubianych grach  komputerowych.

Najnowsze wydanie przygód Stuarta Malutkiego zawiera znakomite ilustracje cenionego rysownika Gartha Williamsa

E. B. White ma w swoim dorobku ponad 20 powieści dla dzieci, za które otrzymał wiele nagród. W roku 1963 prezydent John F. Kennedy przyznał mu wyjątkowe wyróżnienie - Prezydencki Medal Wolności. Kilka lat później  White dostał Nagrodę imienia Laury Ingalls Wilder, którą Stowarzyszenie Bibliotek Amerykańskich przyznaje co pięć lat za znaczący i trwały wkład w literaturę dziecięcą. W 1978 roku został laureatem Nagrody Pulitzera za całość twórczości.

Pisał także do czasopism i gazet codziennych. Przez wiele lat był współpracownikiem amerykańskiego tygodnika społeczno-politycznego ,,The New Yorker".

Informacje dodatkowe o Stuart Malutki:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2016-05-19

Kup książkę Stuart Malutki

Stuart Malutki - opinie o książce

Ma zaledwie 5 centymetrów wzrostu, a wywrócił do góry nogami życie pewnej nowojorskiej rodziny. Państwo Malutcy nie spodziewali się, że ich drugi syn - Stuart będzie pod każdym względem różnił się od pierwszego. O przygodach tego rezolutnego malucha o mysim obliczu przeczytacie we wznowionej nakładem Wydawnictwa Poradnia K opowieści autorstwa Elvyna Brooksa White’a pt. „Stuart Malutki”.

Ta ponadczasowa historia od lat podbija serca małych i dużych czytelników. Przygody, które przeżywa Stuart są ciekawe, zabawne, a przede wszystkim pouczające. Ciekawość świata, dziecięca naiwność i serdeczność Naszego Malutkiego bohatera sprawiają, że chwile spędzone w jego towarzystwie mijają zdecydowanie zbyt szybko.

Równie wartościowe, co sama opowieść jest posłowie autorstwa Przemysława Staronia, dzięki któremu poznajemy bliżej twórcę Stuarta Malutkiego, jego brata oraz wartości, którymi obaj kierowali się w życiu. Po tej lekturze jasnym stanie się dla Nas, że autor nie tylko podzielił się z czytelnikami swoją miłością do zwierząt, ale również chciał, byśmy zawsze z uwagą dostrzegali każdego, kto Nas otacza.

Przygody Stuarta Malutkiego to idealna lektura na dobranoc, bez której mój syn nie wyobraża sobie wieczoru. Piękna, twarda oprawa i mnóstwo ciekawych obrazków zdobiących każdy rozdział sprawiają, że to również znakomita pozycja do porannego przeglądu ilustracji oraz doskonały czasoumilacz w trakcie dziecięcej choroby. Spokojna, niemal pozbawiona agresji historia maleńkiej myszki pobudza nie tylko dziecięcą wyobraźnię a otwarte zakończenie tej historii pozwala wymyślać coraz to inne scenariusze dalszych przygód Naszego tytułowego bohatera.

Ja i mój syn gorąco polecamy tę wspaniałą pozycję, choć każde z nas kocha Stuarta za co innego.

Pajęczyna Charlotty
E.B. White0
Okładka ksiązki - Pajęczyna Charlotty

,,Każde dziecko powinno mieć tę książkę" Daily Mail Prawie 50 milionów sprzedanych egzemplarzy! Co łączy tak różne stworzenia jak pajęczyca...

Łabędzie nutki
E.B. White0
Okładka ksiązki - Łabędzie nutki

E.B. White, autor Pajęczyny Charlotty i Stuarta Malutkiego królujących w rankingach najlepszych powieści dla dzieci wszech czasów, w pięknej...