Pajęczyna Charlotty

,,Każde dziecko powinno mieć tę książkę"

Daily Mail

Prawie 50 milionów sprzedanych egzemplarzy!

Co łączy tak różne stworzenia jak pajęczyca Charlotta i mały prosiaczek Wiluś? Czy przyjaźń pomiędzy nimi jest możliwa? Okazuje się że tak!

Wiluś przyszedł na świat jako ostatnia i najsłabsza świnka z miotu i gdyby nie ratunek  małej Frani, nie zabawił by na nim zbyt długo. Karmiony butelką przez dziewczynkę rośnie jak na drożdżach i wkrótce zostaje sprzedany. Na szczęście trafia do jej wuja, więc Frania może codziennie  go odwiedzać. Niestety to nie koniec kłopotów Wilusia- gospodarz chce zrobić z niego szynkę. I tu wkracza do akcji Charlotta..

Ta wzruszająca opowieść to jedna z najpiękniejszych książek o przyjaźni, jakie kiedykolwiek napisano. Od lat zachwyca i wzrusza dzieci, ich rodziców i dziadków, pozostaje niedoścignionym wzorem dla pisarzy literatury dziecięcej

W 2000 roku ,,Publishers Weekly" ogłosił ją najlepszą powieścią dla dzieci wszech czasów! W plebiscycie BBC na najlepsze książki dla dzieci zajęła pierwsze miejsce!

Informacje dodatkowe o Pajęczyna Charlotty:

Pajęczyna Charlotty - opinie o książce

Avatar użytkownika - ratafia1
ratafia1
Przeczytane:2023-03-05, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2023,

Wiele jest książek dla dzieci. Większość z nich głupia i infantylna. Mało w nich głebokich prawd, a dużo błazeństwa. Ta książka powinna być lekturą obowiązkową dla dzieci i dorosłych. Potrafi opowiedziec o życiu, śmierci i przyjaźni, jak żadna inna. Mnie ukoiła w bardzo trudnym momencie życia, więc zajmuje szczególnie ciepłe miejsce w moim sercu.

Zabawna historyjka o przyjazni nie tylko dla dzieci. Prosiaczek Wirgul zaprzyjaznia sie z pajeczyca Charlotta. Prosiaczek ma liczne przygody i nie raz wpada w tarapaty z ktorych wyciaga go wlasnie Charlotta. Po drodze poznaje jeszcze kilkoro innych zwiaerzakow z ktorymi probuje sie zaprzyjaznic co nie jest latwe bedac swinka lubiaca bloto i klopoty. Smieszna,wzruszajaca i piekna opowiesc.

Avatar użytkownika - Laura_S
Laura_S
Przeczytane:2017-06-27, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, NAJLEPSZE!, przeczytane w 2017,
Stuart Malutki
E.B. White0
Okładka ksiązki - Stuart Malutki

Klasyka literatury dziecięcej w nowym, pięknie ilustrowanym wydaniu Ciepła i pełna humoru opowieść, którą pokochały dzieci na całym świecie Kiedy...

Pajęczyna Charlotty
E.B. White0
Okładka ksiązki - Pajęczyna Charlotty

Kim jest Charlotta? Możemy jedynie zdradzić, że pajęczycą mieszkającą w stajni i przyjaciółką Wilbura. A kim jest Wilbur? Prosiaczkiem, którego Fern, ośmioletnia...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska