Opis ksiązki
Okładka - Tylko miłość się liczy
Kup Teraz

Tylko miłość się liczy

Ocena ( 3 osoby )
5.7
Wydawnictwo: Święty Wojciech
Data wydania: 2009
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7516-165-6
Liczba stron: 208
Dodał/a książkę:JolantaW
Recenzja - Tylko miłość się liczy
Na cały rok a szczególnie na dzień św. Walentego wydawnictwo Święty Wojciech poleca najnowszy wybór tekstów księdza Jana Twardowskiego „Tylko Miłość się liczy”. Dzięki tej niezwykle ciepłej i mądrej lekturze dowiemy się w jaki sposób miłości doświadczać, a także jak dawać ją innym. Zaletą tego wydania jest uwzględnienie ostatecznej, przyjętej przez autora redakcji, wszystkich publikowanych tekstów, a także wspaniała szata graficzna, sprawiająca, że książka jest doskonałym prezentem… nie tylko na Walentynki. „Tylko miłość się liczy” to wybór wierszy, a także fragmentów felietonów i innych tekstów autorstwa ks. Twardowskiego skoncentrowanych wokół szeroko rozumianego tematu miłości. Dzięki temu poznajemy inną twarz księdza Twardowskiego, który pisząc o miłości do Boga i człowieka często odwołuje się do żartu i anegdoty.
Recenzja
katechetka Linia koment
Na półkach: Czytam,
Chociaż miłość jest od wieków znana, ludzie wciąż na nowo jej poszukują. Ksiądz Jan Twardowski z właściwą sobie dozą wyrozumiałości pisze o miłości. Od początku stawia sprawę jasno: miłość nie jest łatwa, jest ściśle związana z trudnościami. Najczęściej przyczyna tkwi w narzucaniu się drugiemu oraz w niecierpliwym oczekiwaniu wzajemności. Właściwe spojrzenie na omawianą wartość pomoże czytelnikowi ukształtować odpowiednie do niej podejście.Warto pamiętać, że działanie bez miłości jest martwe. Trzeba więc wyjść do drugiego człowieka z szeroko otwartym sercem, gotowym do szerzenia wokół siebie prawdy, dobr
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
MaKo plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-02-13, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2014,Mam,
Beatlesi śpiewali, że ,,All You Need Is Love". Temat miłości jest najpopularniejszym motywem w literaturze, filmie, muzyce. W życiu w ogóle. W dniu dzisiejszym wspominamy św. Walentego - patrona zakochanych i cierpiących na choroby umysłowe. Jedno z drugim ma wiele wspólnego, bo przecież miłość ogłupia. Ale ja nie o Walentych chciałam, a o ks. Janie Twardowskim, który pisał jedne z najpiękniejszych wierszy o miłości...

,, Kiedy mówimy: kochaj bliźniego, to możemy sobie pomyśleć, że miłość jest w tym wypadku przymusem. Lubić znaczy więcej niż kochać. Można kochać i nie lubić. Trzeba tak lubić, żeby kochać."

W tomiku ,,tylko MIŁOŚĆ się liczy" zebrane zostały wiersze, homilie, felietony i inne teksty księdza Twardowskiego łączące motyw miłości. Ten temat zawsze był ważny dla ks. Jana od Biedronki. Jego twórczość nasycona jest emocjami i różnymi uczuciami, z których na pierwszy plan wysuwa się właśnie miłość. W końcu chrześcijaństwo opiera się na Miłości (,,Bóg jest miłością", że zacytuję św. Jana), a każdy człowiek pragnie kochać i być kochanym. Szczęście często tożsame jest z miłością, która ma różne oblicza i objawia się w różny sposób. Z bogactwa tego najważniejszego uczucia ks. Twardowski potrafił czerpać pełnymi garściami. Pisał o młodych i starych, dzieciach i dorosłych, którzy na rożnych etapach życia mają różne pragnienia, ale najważniejszym z nich jest potrzeba miłości.

,,Miłość nie jest czymś, ale Kimś. Jest samym Bogiem, który jest w nas. Bogiem kochającym nas i innych poprzez nas.
Często brak nam słów, by określić miłość. Nic dziwnego, bo Boga samego słowami określić nie można."

Jeśli chodzi o twórczość ks. Twardowskiego to jestem nieobiektywna, bo po prostu wielbię każdy tekst, który wyszedł spod jego pióra. W tomiku ,,tylko MIŁOŚĆ się liczy" podoba mi się dosłownie wszystko. Zachwyciło mnie również samo wydanie książeczki, które jest po prostu idealne. Wydawnictwo Święty Wojciech zawsze wydaje publikacje na wysokim poziomie edytorskim, ale tym razem to już prawdziwe mistrzostwo! Kolorystyka, jakość papieru, układ, czerwona tasiemka do zaznaczania stron, szyte, a nie klejone kartki - wszystkie elementy składają się na przepiękną całość, która jest doskonałym dopełnieniem genialnej treści. Przeczytałam z uśmiechem i wzruszeniem. Coś pięknego! Idealny prezent (nawet bez okazji) dla kogoś, kogo się kocha. Polecam z całego serca!
white_swan plusminus Linia koment
Od kiedy dostałam tę książkę, nie mogłam się do niej zabrać. Myślałam: Poezja? To nie moja bajka, nigdy jej nie rozumiem, poza nielicznymi wyjątkami. Jednak utworów ks. Jana chyba nie da się nie zrozumieć - nie dość, że pisze w sposób prosty, trafiający do serca, to o czymś, co jest nam najbliższe - o miłości. Podobało mi się też umieszczenie w tym tomiku prozy, między innymi ciekawego spojrzenia na drogę krzyżową, w formie gotowej do jednoczesnych rozważań. Polecam tym, którzy wątpią i poszukują, zarówno miłości Boga, jak i człowieka.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Tylko miłość się liczy Bogu się mówi - TAK
ks. Jan Twardowski
Okładka - Tylko miłość się liczy Ziemia utracona
Matteo Spicuglia
Okładka - Tylko miłość się liczy Frunze w meczecie
Cezary Kościelniak
Okładka - Tylko miłość się liczy Królowa Saby
Tosca Lee
Okładka - Tylko miłość się liczy Bajkomat i jego bajki plasterki na dziecięce rozterki
Joanna Winiecka-Nowak
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów