Zapomniany geniusz. Lise Meitner - pierwsza dama fizyki jądrowej

Biografia austriackiej uczonej uznanej dziś za matkę fizyki jądrowej. Kobiety niezwykle pracowitej, o wielkim umyśle i charakterze, o ogromnym dorobku naukowym, a przy tym serdecznej, pełnej ciepła i szacunku dla innych. Lise Meitner była nominowana aż piętnaście razy do Nagrody Nobla i gorąco rekomendowana przez samego Nielsa Bohra oraz Maxa Plancka, nigdy nie została doceniona tą prestiżową nagrodą, choć na nią z pewnością zasłużyła. Zawsze zostawała w cieniu mężczyzn naukowców. Jako pierwsza zrozumiała zjawisko rozszczepienia jądra atomowego, ale i wtedy to odkrycie zostało przypisane mężczyźnie. Pacyfistka z przekonania, została okrzyknięta matką bomby atomowej. Była kobietą i Żydówką – to wystarczyło, żeby utrudniać rozwój jej kariery. Nie wystarczyło jednak, żeby ją zahamować!

Informacje dodatkowe o Zapomniany geniusz. Lise Meitner - pierwsza dama fizyki jądrowej:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2016-08-28
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-8083-200-8

Kup książkę Zapomniany geniusz. Lise Meitner - pierwsza dama fizyki jądrowej

Zapomniany geniusz. Lise Meitner - pierwsza dama fizyki jądrowej - opinie o książce

Maria Skłodowska-Curie. Zakochana w nauce
Tomasz Pospieszny0
Okładka ksiązki - Maria Skłodowska-Curie. Zakochana w nauce

Wielowymiarowy, nie hagiograficzny ani nadmiernie krytyczny, ale prawdziwy portret tej niezwykłej kobiety. Ten obraz kreślony jest przez autora z pewnym...