Zuzia się zgubiła

Tom 33 cyklu Mądra mysz

Zuzia jest bardzo podekscytowana. Jedzie z mamą na zakupy do miasta. Nagle w wielkim centrum handlowym Zuzia... nie może znaleźć mamy. Czy teraz będzie musiała zostać tam sama? Na szczęście przy kasie jest mikrofon...

Informacje dodatkowe o Zuzia się zgubiła:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2012 (data przybliżona)
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
ISBN: 978-83-7278-622-7
Tytuł oryginału: Conni geht verloren
Język oryginału: Niemiecki
Tłumaczenie: Emilia Kledzik

Kup książkę Zuzia się zgubiła

Zuzia się zgubiła - opinie o książce

Avatar użytkownika - asiaczytasia
asiaczytasia
Przeczytane:2023-11-03, Ocena: 5, Przeczytałam,

Sklep, festyn, czy inne zatłoczone miejsce. Wystarczy chwila, żeby stracić dziecko z oczu. I co teraz? Panika. Dlatego warto opracować wcześniej strategię, co zrobić kiedy dziecko się zgubi. Dzięki temu i ono, i wy będziecie spokojniejsi i szybko się odnajdziecie. Jak poradziła sobie Zuzia i jej mama, bohaterki popularnej serii dla dzieci „Mądra Mysz”? Sprawdźmy to w książeczce „Zuzia się zgubiła”.

Dziewczyny wyruszają na zakupy do centrum handlowego. Muszą wymienić Zuzi garderobę, ponieważ dziewczynka urosła. Najpierw idą po buty. Rozbawiona Zuzia biega po sklepie przymierzając kolejne pary. A łatwo zgubić się w gąszczu półek. Dlatego mama przeprowadza z nią rozmowę. Tłumaczy co powinna zrobić, kiedy znowu straci ją z oczu. Wskazówki szybko się przydają, bo Zuzia nieopatrznie oddala się bez pytania. Gdzie jest mama?

Książka „Zuzia się zgubiła” jest ważna szczególnie z punktu widzenia rodzica. Opisuje dwie istotne sytuacje. Po pierwsze, umówienie się z dzieckiem, co robić, jeżeli się rozdzielicie. Wytłumaczenie, do kogo można się zwrócić po pomoc? Po drugie, autorka – Liane Schneider – nie zapomina, że Zuzia zwyczajnie jest jeszcze dzieckiem i może się wystraszyć, wpaść w panikę i zapomnieć o ustaleniach. I tu bardzo rozsądnie reaguje mama małej bohaterki, znajdując rozwiązanie, jak można do niej dotrzeć.

Książki z serii „Mądra Mysz” nie są drogie – zerknęłam na strony popularnych księgarni i było to pomiędzy 5 a 6 złotych – a warto w nie inwestować. „Zuzia się zgubiła” może pomóc wam zaplanować, co zrobić, jeżeli was spotka taka sytuacja, a to ogromnie poprawi bezpieczeństwo wspólnych wyjść. Jest to lektura obowiązkowa.

Avatar użytkownika - Ida
Ida
Przeczytane:2017-09-07, Ocena: 5, Przeczytałem,

Supermarket, galeria handlowa i każde inne wielkopowierzchniowe miejsce to teren, na którym dziecko musi być szczególnie pilnowane.

Zuzia wybrała się na zakupy z mamą i niestety zapomniała, że powinna cały czas być blisko niej. No i stało się. Mama nagle zniknęła i Zuzia, jak każde dziecko, wpadła w panikę. Potem już nadchodzi pomoc. Na szczęście w sklepach są specjalne miejsca, gdzie dorośli natychmiast pomogą. Warto o tym wiedzieć.

Książeczka z serii Mądra Mysz, pokazuje nam sytuacje, które mogą wydarzyć się wszędzie i każdemu. Dla dzieci dobra przestroga, dla rodziców przypomnienie, jak czasem niewiele trzeba, by stało się coś złego. Bogato ilustrowana, kolejna książeczka o małej Zuzi przyda się w każdym domu.

Avatar użytkownika - planka1981
planka1981
Przeczytane:2012-11-27, Przeczytałam, 2012, 2014,
Zuzia pokłóciła się z Julią
Liane Schneider0
Okładka ksiązki - Zuzia pokłóciła się z Julią

Kolejny tytuł w serii Mądra Mysz, tym razem o kłótniach i zgodzie. Zuzia i Julia są najlepszymi przyjaciółkami. Kiedy jednak bawią się  w...

Zuzia i nowy dzidziuś
Liane Schneider0
Okładka ksiązki - Zuzia i nowy dzidziuś

To dziwne, mama Zuzi robi się coraz grubsza. W końcu oznajmia: 'W naszej rodzinie pojawi się nowy dzidziuś!'. Ta książeczka opowiada o tym, jak Zuzia radzi...