Mądra Mysz. Zuzia się zgubiła

Zuzia jest bardzo podekscytowana. Jedzie z mamą na zakupy do miasta. Nagle w wielkim centrum handlowym Zuzia... nie może znaleźć mamy! Czy teraz będzie musiała zostać tam sama? Na szczęście przy kasie jest mikrofon, który słychać w całym sklepie...

Informacje dodatkowe o Mądra Mysz. Zuzia się zgubiła:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2020-03-09
Tytuł oryginału: Conni geht verloren

Kup książkę Mądra Mysz. Zuzia się zgubiła

Mądra Mysz. Zuzia się zgubiła - opinie o książce

Sklep, festyn, czy inne zatłoczone miejsce. Wystarczy chwila, żeby stracić dziecko z oczu. I co teraz? Panika. Dlatego warto opracować wcześniej strategię, co zrobić kiedy dziecko się zgubi. Dzięki temu i ono, i wy będziecie spokojniejsi i szybko się odnajdziecie. Jak poradziła sobie Zuzia i jej mama, bohaterki popularnej serii dla dzieci „Mądra Mysz”? Sprawdźmy to w książeczce „Zuzia się zgubiła”.

Dziewczyny wyruszają na zakupy do centrum handlowego. Muszą wymienić Zuzi garderobę, ponieważ dziewczynka urosła. Najpierw idą po buty. Rozbawiona Zuzia biega po sklepie przymierzając kolejne pary. A łatwo zgubić się w gąszczu półek. Dlatego mama przeprowadza z nią rozmowę. Tłumaczy co powinna zrobić, kiedy znowu straci ją z oczu. Wskazówki szybko się przydają, bo Zuzia nieopatrznie oddala się bez pytania. Gdzie jest mama?

Książka „Zuzia się zgubiła” jest ważna szczególnie z punktu widzenia rodzica. Opisuje dwie istotne sytuacje. Po pierwsze, umówienie się z dzieckiem, co robić, jeżeli się rozdzielicie. Wytłumaczenie, do kogo można się zwrócić po pomoc? Po drugie, autorka – Liane Schneider – nie zapomina, że Zuzia zwyczajnie jest jeszcze dzieckiem i może się wystraszyć, wpaść w panikę i zapomnieć o ustaleniach. I tu bardzo rozsądnie reaguje mama małej bohaterki, znajdując rozwiązanie, jak można do niej dotrzeć.

Książki z serii „Mądra Mysz” nie są drogie – zerknęłam na strony popularnych księgarni i było to pomiędzy 5 a 6 złotych – a warto w nie inwestować. „Zuzia się zgubiła” może pomóc wam zaplanować, co zrobić, jeżeli was spotka taka sytuacja, a to ogromnie poprawi bezpieczeństwo wspólnych wyjść. Jest to lektura obowiązkowa.

Avatar użytkownika - Ida
Ida
Przeczytane:2017-09-08,

Supermarket, galeria handlowa i każde inne wielkopowierzchniowe miejsce to teren, na którym dziecko musi być szczególnie pilnowane.

Zuzia wybrała się na zakupy z mamą i niestety zapomniała, że powinna cały czas być blisko niej. No i stało się. Mama nagle zniknęła i Zuzia, jak każde dziecko, wpadła w panikę. Potem już nadchodzi pomoc. Na szczęście w sklepach są specjalne miejsca, gdzie dorośli natychmiast pomogą. Warto o tym wiedzieć.

Książeczka z serii Mądra Mysz, pokazuje nam sytuacje, które mogą wydarzyć się wszędzie i każdemu. Dla dzieci dobra przestroga, dla rodziców przypomnienie, jak czasem niewiele trzeba, by stało się coś złego. Bogato ilustrowana, kolejna książeczka o małej Zuzi przyda się w każdym domu.

Avatar użytkownika - magdalenalesz
Przeczytane:2012-11-27, Przeczytałam,
Alarm w przedszkolu Zuzi
Liane Schneider0
Okładka ksiązki - Alarm w przedszkolu Zuzi

Alarm! Wszy w przedszkolu! Zuzia i Julia bez przerwy drapią się po głowach. Na szczęście mama wie, jak temu zaradzić - potrzebny jest specjalny płyn i...

Zuzia w czasie pandemii
Liane Schneider0
Okładka ksiązki - Zuzia w czasie pandemii

Bardzo aktualna książka w czasie pandemii koronawirusa. Zuzia przeżywa teraz to samo, co wiele dzieci na całym świecie: nie może chodzić do przedszkola...