100 Słynnych Zwierzaków

Czy wiesz, że jednym z najsłynniejszych aktorów w historii był pies? Albo że Mozart podczas komponowania swoich największych dzieł inspirował się śpiewem pewnego ptaka? Lub że jeden z pułkowników w norweskiej armii to pingwin, a nosorożec celebryta rozkochał w sobie całą Europę? Dzięki tej bogato ilustrowanej książce poznasz historię przeróżnych zwierzaków - futrzastych, skrzydlatych czy z pancerzykami - które uratowały wiele istnień, wykazywały niezwykłe zdolności artystyczne lub zmieniły bieg historii. Jednym słowem - przyczyniły się do tego, że świat stał się lepszym miejscem.

Informacje dodatkowe o 100 Słynnych Zwierzaków:

Wydawnictwo: Nowa Baśń
Data wydania: 2022-11-11
ISBN: 9788382031744
Tytuł oryginału: Los 100 animales más famosos de la historia

Tagi: Publikacje popularne dla dzieci i młodzieży

Kup książkę 100 Słynnych Zwierzaków

100 Słynnych Zwierzaków - opinie o książce

Avatar użytkownika - dajnurawksiazki
dajnurawksiazki
Przeczytane:2024-04-13, Ocena: 6, Przeczytałem,

??

Odważne, wyjątkowe, psotne, szlachetne - takimi przymiotnikami można opisać niezwykłe stworzenia sportretowane na kartach książki ,,100 najsłynniejszych zwierzaków w historii". Znajdziecie w niej różnorodne, krótkie opowieści, niektóre zabawne, inne wzruszające. Łączy je jednak wspólny mianownik - wszystkie są szalenie ciekawe!

??

Jeśli szukacie idealnej książki dla młodych czytelników ciekawych świata - moje gratulacje, właśnie ją znaleźliście!

Choć jestem dorosłą osobą, czytałam tę pozycję z ogromnym zaciekawieniem. Historie niektórych opisanych tu zwierząt były na tyle interesujące, że po ich przeczytaniu szybko włączałam telefon w poszukiwaniu dodatkowych informacji i filmików.

Twarda oprawa, piękna okładka i kolorowe ilustracje sprawiają, że książka ta idealnie nada się na prezent dla młodych miłośników zwierząt!

[współpraca reklamowa z @wydawnictwonowabasn]