1001 spotkań z nauką

Książka napisana przez amerykańskiego profesora fizyki, podejmuje się pokazania, jak funkcjonuje świat. Informacje umieszczone są w kolejno ponumerowanych notkach. Czasem zawierają tylko jedno lakoniczne zdanie, lecz w większości składają się z co najmniej dwóch akapitów. Poszczególne części książki poświęcone są biologii klasycznej, ewolucji, biologii molekularnej, fizyce klasycznej, fizyce współczesnej, nauce o Ziemi i astronomii.

Książka jest przeznaczona do wertowania. Można otworzyć ją na dowolnej stronie i zawsze dowiedzieć się czegoś ciekawego

Informacje dodatkowe o 1001 spotkań z nauką:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 1997 (data przybliżona)
Kategoria: Popularnonaukowe

Kup książkę 1001 spotkań z nauką

1001 spotkań z nauką - opinie o książce

Bardzo przydatna książka. Zawiera wiele informacji o roślinach, zwierzętach i ludziach. Znajdziemy tam też tematy ewolucji. Potem dotrzemy do DNA, związków chemicznych w organizmach i komórek. Następnie pouczymy się o świetle, magnetyzmie i czasie. W następnej kolejności  zajmiemy się promieniotwórczością, atomami i chemią. Na koniec poznamy historię Ziemi i astronomię. W książce znajdują się też liczne ciekawostki z różnych dziedzin nauki. Świetna książka dostarczająca wiedzy.

Avatar użytkownika - iwan
iwan