101 lekcji, które zmienią twój sposób myślenia

MIĘDZYNARODOWY BESTSELLER!

KAŻDY, KTO NAUCZY SIĘ MYŚLEĆ INACZEJ, MOŻE WYMYŚLIĆ SWOJE ŻYCIE NA NOWO.

DROGA DO SZCZĘŚLIWEGO ŻYCIA RZADKO JEST PROSTA. ALE WYZWANIA, PRZED KTÓRYMI STOISZ, SĄ OKAZJĄ DO ZMIANY SPOSOBU MYŚLENIA I ROZWOJU.

Brianna Wiest odkrywa przed czytelnikami szkodliwe wzorce myślowe i wskazuje, jak je zmienić.

Zaznacza, że nie warto czekać, aż inny wszechświat zderzy się z naszym i zmieni to, czego sami nie potrafimy zmienić.

Nawyki kształtują twoje samopoczucie, a ono jest filtrem, przez który doświadczasz swojego życia.

Informacje dodatkowe o 101 lekcji, które zmienią twój sposób myślenia:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2023-03-22
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: 101 Essays That Will Change The Way You Think

Tagi: Samodzielne rozwiązywanie problemów i rozwój osobisty

Kup książkę 101 lekcji, które zmienią twój sposób myślenia

101 lekcji, które zmienią twój sposób myślenia - opinie o książce

Avatar użytkownika - pannamelancholia
pannamelancholia
Przeczytane:2023-05-08, Ocena: 6, Przeczytałam,

"Fakt, że sposobem na zmianę życia jest zmiana sposobu myślenia, a sposobem na zmianę sposobu myślenia jest zmiana tego, co się czyta."

Ta książka jest jak promyk słońca, doda otuchy, zainspiruje, zmotywuje.

"101 lekcji, które zmienią twój sposób myślenia" Brianny Wiest to międzynarodowy bestseller, który trafił do mnie zupełnie niespodziewanie ale okazał się być bardzo potrzebny. Zanim zabrałam się do tej książki miałam pewne obawy czy będzie dla mnie odpowiednia bo przecież jestem jedną z tych, co nie potrzebuje żadnych życiowych lekcji, nie muszę zmieniać sposobu myślenia, raczej wszystko jest ok ...
A potem otworzyłam tę książkę, przeczytałam pierwsze strony i poruszyło mnie, jak bardzo do mnie trafia. Naprawdę nie sądziłam, że to będzie tak wyjątkowa lektura.
Dawkowałam ją sobie tygodniami. I choć przeczytałam całą to wiem, że jeszcze nie raz do niej wrócę.

Faktycznie znajdziemy tam 101 lekcji - 101 rozdziałów ale w każdym z nich od kilku do kilkunastu głównych myśli, refleksji, zagadnień, nad którymi warto się choć raz w życiu zastanowić.
To takie rady na różne etapy i dziedziny życia. To książka, która daje do myślenia, pozwala zastanowić się nad samym sobą, naszymi pragnieniami, naszymi lękami, relacjami. Nad naszym życiem, naszą codziennością, tym co siedzi nam w głowie.

Książkę oczywiście bardzo polecam. Może przydać się nam w różnych momentach, może być dobrym prezentem dla kogoś bliskiego. To jedna z tych książek grubasków z cenną zawartością i po prostu warto mieć ją u siebie w domu ❤️.

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2023-05-11, Ocena: 6, Przeczytałam,

,, Pod względem intelektualnym, jeśli świadomie nauczysz się postrzegać ,,problemy" w swoim życiu jako drzwi umożliwiające ci przejście do nowych miejsc, w których zdobędziesz głębsze zrozumienie, a następnie zbudujesz dla siebie lepsze życie, wydostaniesz się z labiryntu cierpienia i poznasz, czym jest prawdziwa pełnia życia".

Aż niemożliwe jest to, że książka choć liczy 598 stron, to jest tak leciutko napisana, że człowiek mógłby ją czytać w nieskończoność. Ta pozycja to prawdziwy trener naszej osobowości, mentor psychiki i samowyzwalacz do działania ku zmianom. Już po kilku stronach, kiedy to poznajemy zasady funkcjonowania naszego mózgu, niemal od razu pragniemy osiągnąć w życiu coś więcej. Autorka podkreśla nam, że tylko my sami potrafimy siebie ograniczać. Bo jeśli w myślach potrafimy sobie wyobrazić co mogę zrobić, to w praktyce naprawdę będę to umiała. Nasz strach przed nie wykonaniem tego bierze się tylko z mózgu, który nam sygnalizuje, że zwyczajnie nigdy tego nie robiliśmy i on nie wie jak zarejestrować to, co może się wydarzyć. To wszystko. To zupełnie jak dziecko, które ma iść do przedszkola, ale się boi. Jednak, kiedy już pozna jego zasady, jego strach mija, gdyż wie czego może się tam spodziewać. Jeżeli jest coś, co jest dla nas dobre i o tym myślimy, to już powinno być dla was sygnałem, że to się uda. Nieraz metodą prób i błędów, ale to tylko po to, byśmy mogli bardziej się w tym udoskonalić. Wszystko w życiu jest po coś. Poradnik podkreśla kilkakrotnie, że to my sami nakładamy na siebie ograniczenia. Nawet jeżeli ktoś uważa, że coś nam nie wyjdzie, zniechęca nas do działania, a wy i tak o tym myślicie, to zróbcie to. Nie pozwólcie innym rządzić waszym życiem, gdyż to waszym zadaniem jest zaspokajanie potrzeb swojego ciała i pragnienia osiągania wyznaczonych przez siebie celów. Poradnik pokazuje również, jak ważne są w życiu własne zasady. Do tego zawsze podaje nam różne przykłady, byśmy dogłębnie mogli zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi. Każda złota myśl jest zawsze zaznaczona pogrubioną czcionką, więc nawet jeśli ogólnikowo chcecie zobaczyć o czym jest książka, to wystarczy na nie zerknąć. Jednak gwarantuję wam, że od razu was zaciekawi. Nasz mózg bowiem wychwytuje rzeczy, które się odróżniają i na ich podstawie kreuje nasze dalsze myślenie. Już samo czytanie go sprawia, że zaczynamy w siebie wierzyć. Mamy tu sto jeden lekcji z których przynajmniej kilka zawsze zainteresuje każdego człowieka. Ona roztrząsa problemy samoakceptacji, skąd wiadomo, że człowiek sam się ogranicza, w jaki sposób zacząć zmieniać swoje życie, jakie powinniśmy zadać sobie pytania, jeśli nie wiemy co zrobić ze swoim życiem, dlaczego odrzucamy pozytywne myślenie, co jest w życiu ważniejsze od tego jak wygląda twoje ciało i wiele innych, które są naprawdę wartościowe. Jednym słowem, to książka dla osób, które w siebie nie wierzą, nie lubią tego, co widzą w lustrze, mają negatywne myśli i boją się zmian. Nie posiadają pewności siebie i nie wiedzą co robią nie tak, że nie potrafią być szczęśliwi. Również dla tych, którzy nie wiedzą jak przekonać swoje dziecko do tego, że jest wartościowym człowiekiem i że na szczęście zasługuje każdy. Jeśli jednak nawet nie wierzysz w to, że twoje życie po przeczytaniu tej książki się zmieni, tym bardziej powinieneś ją przeczytać. Ja najmocniej i najbardziej ją wszystkim polecam!

"Hit z Tik Toka" - chyba na tą informację często trafiałam, gdy chciałam się dowiedzieć, o czym jest ten poradnik . W sumie ta informacja czy też ten sposób reklamy nieco bardziej zachęcił mnie do poznania zawartości tej pozycji. Choć tytuł też mnie przyciągał. Dlatego też sięgnęłam po lekturę i już od pierwszych stron pomyślałam, że chyba nie jest taka głupia jak myślałam, że może być. Później, przy niektórych rozdziałach doszłam do wniosku, iż ta pozycja jest chyba dla młodszych czytelników... takich, co dopiero skończyli 20... pierwszy raz przy czytaniu poradnika miałam taką myśl...

"101 lekcji, które zmienią twój sposób myślenia" składają się z 101 rozdziałów, które szybko się czyta. Wiele z nich składa się z parunastu punktów. Te rozdziały kojarzą mi się z stronami z typu "10 rzeczy, które blablabla"  Tyle, że poruszały poważniejsze tematy związane z psychiką, myślami i sposobami, jak sobie z nimi radzić. Wiele z tych sposobów mam zamiar wypróbować, niektóre spróbowałam i działają. Ogólnie rady z książki uważam za pomocne. Za pomocą tej książki można też bardziej zrozumieć siebie. Choć też momentami miałam wrażenie, że autorka bagatelizuje niektóre problemy.

Rozumiem fenomen książki. Ja sama jest oczarowana poradnikiem, do którego jeszcze wrócę. Bo to nie jest pozycja, którą można raz przeczytać i odłożyć. Z nią warto pracować nad sobą, wracać do niej, by niektóre oczywistości wbiły się w głowę. Dzięki niej też chyba niektóre rzeczy zrozumiałam i wiem też, nad czym w pierwszej kolejności muszę popracować.

Jak uzdrowić siebie
Brianna Wiest0
Okładka ksiązki - Jak uzdrowić siebie

NAJLEPSZA LEKTURA NA CZAS ZMIANY, IDEALNA DLA TYCH, KTÓRZY CHCĄ SOBIE POMÓC. Uzdrowienie nie jest wydarzeniem jednorazowym, ale zapoczątkowane przez...

Jak myśleć o sobie lepiej
Brianna Wiest0
Okładka ksiązki - Jak myśleć o sobie lepiej

Dowiedz się, jak myśleć. Dzięki temu nauczysz się, jak kochać, dzielić się, współistnieć, tolerować, dawać i tworzyć. Nie akceptuj życia, które nie daje...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska