11 września. Przyczyny i konsekwencje w opiniach intelektualistów

Jest to praca pełna zaangażowania, w pewnym sensie filozoficzna, prezentuje bowiem filozofię i światopogląd środowiska intelektualistów, skupiającego naukowców, dziennikarzy i działaczy społecznych. Autorzy kontestują obecną politykę wewnętrzną i zagraniczną przede wszystkim Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.
W książce znajdziemy wiele trafnych analiz i słusznych uwag, ale również manipulację i uproszczenia.
Niezależnie od tego, czy w końcowym rachunku czytelnik zaakceptuje czy odrzuci poglądy autorów, warto by je poznał i o nich pamiętał. Książka nie pozostawi myślącego czytelnika obojętnym wobec wydarzeń zachodzących we współczesnym świecie i z całą pewnością dostarczy mu bogatego materiału do przemyśleń.

Informacje dodatkowe o 11 września. Przyczyny i konsekwencje w opiniach intelektualistów:

Wydawnictwo: Dialog
Data wydania: 2003 (data przybliżona)
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 83-88938-36-3
Tytuł oryginału: Beyond September 11. An Anthology of Dissent
Tłumaczenie: Ewertyńska Agata, Kula Bartosz, Piotrowski Robert, Tatarzyński Marcin

Kup książkę 11 września. Przyczyny i konsekwencje w opiniach intelektualistów

11 września. Przyczyny i konsekwencje w opiniach intelektualistów - opinie o książce

Weterynarz Ela
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Weterynarz Ela

Jest pani weterynarz, co ma na imię Ela, zwierzęta ją kochają - pomocy im udziela. Lekarką jest wspaniałą - na wszystko znajdzie sposób i ma pacjentów...

Wspomnienia więźniów obozu KL Auschwitz
opracowanie zbiorowe0
Okładka ksiązki - Wspomnienia więźniów obozu KL Auschwitz

Wspomnienia więźniów obozu KL Auschwitz książka wydana przez Państwowe Muzeum w Oświęcimiu....