173 specjały siostry Anastazji

Sukces wydawniczy książki 103 ciasta siostry Anastazji pozwala przypuszczać, że i ta pozycja, napisana przez skromną zakonnicę, od wielu lat pracującą w kuchni jezuitów w Krakowie, pomoże wielu Czytelnikom w gotowaniu, pieczeniu i przyrządzaniu najrozmaitszych smakowitości. Kolejna książka s. Anastazji zawiera tym razem 173 przepisy na wyśmienite dania oparte na dawnych recepturach. Korzystając z bogactwa smaków innych kultur, nie powinniśmy zapominać o tradycyjnej polskiej kuchni. Wspaniałe dom

Informacje dodatkowe o 173 specjały siostry Anastazji:

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2003 (data przybliżona)
Kategoria: b.d

Kup książkę 173 specjały siostry Anastazji

173 specjały siostry Anastazji - opinie o książce

Specjały Siostry Anastazji cieszą się uznaniem od wielu lat wśród czytelników. Czytelnicy cenią sobie przepisy za to, że są one sprawdzone, proste do wykonania i bogate w smaku. We słowie wstępnym ks. Stanisław Groń SJ uważa, że Siostra Anastazja posiada dar kulinarny i każde dzieło kulinarne wykonuje z pasją. Jak również wspomina we wstępie o zupach: grzybowej, cebulowej, ciasta zwykłe i drożdżowe, kruchym placku z owocami, makowcu lub babie wielkanocnej. Zachęca czytelników na łamach wydanej przez Wydawnictwo WAM, aby każdy z nich wykonał przepis tutaj zawarty. Siostra Anastazja udziela rad czytelnikom dotyczące specjałów. Zamieszczone w książce pt. "173 Specjały Siostry Anastazji" są następującej treści: Ananasy z cukinii, Babeczki kruche, Befsztyk po angielsku, Bigos z kapusty kiszonej, Bigos z kapusty kiszonej z grzybami, Biszkopt z agrestem, z budyniem, Ciastka pierniczki,Ciasto orzechowe, Ciasto piernikowo - jabłkowe, Ciasto toffi, Ciasto trzepane, Ciasto z truskawkami, Delicja, Gołąbki z ryżem i grzybami, Gołąbki z ryżem i mięsem, Gołąbki z suchym mięsem, Grzyby marynowane, Grzyby mrożone, Gulasz, Gulasz po węgiersku, Jabłecznik z kisielem, Jabłka w cieście biszkoptowym, Knedle ze śliwkami I,II Kokosanki, Kocie oczka, Kotlety schabowe gotowane, Kotlety schabowe z ananasem i żółtym serem, Kotlety schabowe zawijane z pieczarkami, Kotlety schabowe z szynką i żółtym serem, Kotlety z ziemniaków, Krajanka orzechowa, Kremówka orzechowa, Kruche ciastka I, II, Pierogi z kapustą i grzybami, Placek kokosowo- orzechowy, Placek orzechowy, Placek serowy, Placek z ptasim mleczkiem, Placki ziemniaczane, Plewy, Przecier pomidorowy, Przystawka z jajek,Pyszna legumina (starowiejska),Racuchy drożdżowe, Racuchy z jabłkami, Racuchy z kwaśnego mleka, Sałatka z brokułami, z buraczków I, II, III, IV, z kurczakiem, z marchewki, z oliwkami, z pieczarek I, II, III,z pieczonym schabem, z żółtym serem z selera I, II, z szynką i grejpfrutem. Podane przez Siostrę Anastazję przepis to uczta dla każdego kto lubi dobrą i smaczną polską kuchnię w tym specjały. Specjałem, którym warto się zapoznać to wszelkiego rodzaju sałatki, surówki, ciasta. Wykonywałam wiele z nich, oczywiście korzystając z rad zamieszczonych po słowie wstępu Siostry Anastazji przy ich przyrządzaniu. Sprawdzone przepisy ciast, sałatek i surówek są łatwe do wykonania. Świat kulinarny przedstawiony w tej książce jest warty poznania. Twarda oprawa. Zdjęcia specjałów są umiejscowione na każdej ze stron. Książka wydana przez Wydawnictwo WAM. Polecam zapoznać się z tą książką.
Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2014-10-09, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2014, Mam,
Na początku książki znajduje się wstęp, następnie 10 przydatnych rad dotyczących warzyw, mięsa itp. W książce tej znajdziemy przede wszystkim przepisy na potrawy domowe, swojskie, tradycyjne. Ale najfajniejsze jest to, że większość z nich jest łatwa i szybka do wykonania. A w śród nich znajdziemy: pierogi, racuchy i inne potrawy mączne, gołąbki, mięsa, surówki, sałatki, przetwory na zimę, ciasta, ciastka oraz wiele innych potraw. Przy każdym przepisie znajduje się oznaczenie jaki jest stopień trudności poszczególnych potraw (bardzo łatwy, łatwy oraz trudniejszy). Na samym końcu znajduje się alfabetyczny spis potraw. Dzięki temu szybko i bez problemu możemy znaleźć to co najbardziej nas interesuje.
103 ciasta siostry Anastazji
Pustelnik Anastazja0
Okładka ksiązki - 103 ciasta siostry Anastazji

Ciasta z przepisów siostry Anastazji - zwyczajne i luksusowe, tanie i droższe, łatwe do wykonania i wymagające sprawnej ręki - przysporzą gospodyni wiele...