18 minut

Jak często ci się zdarza, że pod koniec długiego i nerwowego dnia zastanawiasz się, dlaczego tyle ważnych spraw nadal leży odłogiem? Pracujesz ciężko, a czujesz się tak mało wydajny.

Peter Bregman, konsultant do spraw zarządzania, znany i ceniony autor ,,Harvard Business Review" obala mit, że wszystko da się zrobić. Proponuje jasny i prosty plan wykonania tego, co najważniejsze. Najlepszym sposobem na wyeliminowanie rozpraszających przerw w działaniu jest zorganizowanie sobie produktywnych przerw, które w dodatku zajmują tylko 18 minut dziennie!

Poznaj trzystopniowy proces ustanawiania hierarchii zadań: ustal plan na dany dzień, skup się na zadaniach i co godzinę sprawdzaj, co już zrobiłeś.

> Rozpoznaj cztery czynniki: swoje mocne i słabe strony, wyjątkowość i pasje - które tworzą podstawę twojego sukcesu i szczęścia... oraz gwarantują, że skutecznie wykorzystasz czas.

> Skup się na jedynie pięciu rzeczach i odrzuć wszystko, co do nich nie pasuje.
> Zamień typową listę zadań w system, który przybliża cię do realizacji celów wyznaczonych na dany rok.
> Unikaj bezproduktywnego rozpraszania uwagi.
> Nie trać z oczu najważniejszych spraw i eliminuj czynniki, które grożą sabotowaniem twoich wysiłków.

,,Koniecznie przeczytajcie tę książkę Petera Bregmana. Mądrość, skromność i umiejętność opowiadania wyzierają z każdej strony tej perełki. 18 minut to znakomita mieszanka poradnika biznesowego i osobistego".
Robert Sutton, profesor zarządzania Uniwersytetu Stanforda

Informacje dodatkowe o 18 minut: