3 minuty dla Biblii

Biblia, natchniona księga Objawienia, stanowi zbiór najrozmaitszych historii, opowiadań, bajek i baśni, kłamstw i scenek obyczajowych, których ilustracja dostarczyć by mogła obfitego mataeriału dla wydawnictw pornograficznych. Nawet w Nowym Testamencie tak do końca nie wiadomo, co naprawdę mówił i czynił Pan Jezus, a co już przeinterpretowali współczesni Mu pisarze lub wyznawcy pierwotnego Kościoła.
Dlaczego tak? A bo człowiek chciał używac rozmumu po swojemu. Już w Raju uległ kłamliwym podszeptom Złego, bo chciał być "jako bogowie". Niech więc teraz, jesli chce wrócić do prawdy o Bogu i sobie, potrudzi się nad tą biblk=ijną łamigłówką.
Badajmy więc Pisma, a kochający Bóg wyśle swego Ducha, by pomógł nam mądrze czytac i tę książkę.

Informacje dodatkowe o 3 minuty dla Biblii:

3 minuty dla Biblii - opinie o książce

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2024-03-12, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2024,

Jakoś nie przemawia do mnie taka forma rozprawy o biblijnych zagadnieniach. Autor chwilami przeczy sam sobie, a już stwierdzenie że Jezus nie pochodził z ubogiej rodziny brzmi cokolwiek dziwnie (nawet w kolędzie mamy, że Maryja uboga była) Tylko bardzo biedns kobieta nie miałaby przecież przygotowanych ubranek dla dziecka, a tak właśnie było przecież z Maryją i Józefem.