50 Wielkich Mitów Psychologii Popularnej

Wielu młodych ludzi czuje się samotnych, opuszczonych, nieakceptowanych i nierozumianych. Nie raz sama tak się czułam, ale miałam tyle w sobie samozaparcia, że pokonałam to wszystko. Ludzie lubią przyklejać innym etykietki, oceniać, odrzucać bez poznania i zrozumienia, tylko dlatego, że ktoś inaczej wygląda czy ma inne poglądy. Ludzie niestety w większości już tacy są. Jesteś na pewno młodą, barwną duszą i naprawdę nie warto, abyś popadała w depresje, ciesz się młodością i życiem. Rozwijaj się, masz na pewno wiele pasji, zainteresowań ukrytych bądź już poznanych talentów. Dbaj o siebie, dąż do spełnienia marzeń, bo o nie i o siebie zawsze warto dbać i walczyć. Czuć z Twojego wiersza ból, chęć akceptacji i przyjaźni i wierzę w to, że tych przyjaciół znajdziesz, masz w sobie wiele zalet, które przyciągną bliskich Ci ludzi. Zatem głowa do góry, uśmiech szeroki i dumnie krocz przez świat. Pokaż wszystkim, jak bardzo jesteś wartościowa i radosna. Życzę wszystkiego dobrego i wielu inspiracji owocujących we wspaniałe wiersze. Pozdrawiam R.A. :)

Informacje dodatkowe o 50 Wielkich Mitów Psychologii Popularnej:

Wydawnictwo: Cis
Data wydania: 2011 (data przybliżona)
Kategoria: Psychologia
Tytuł oryginału: 50 Great Myths of Popular Psychology
Tłumaczenie: Piotr J. Szwajcer, Dariusz Sagan

Kup książkę 50 Wielkich Mitów Psychologii Popularnej

50 Wielkich Mitów Psychologii Popularnej - opinie o książce

Avatar użytkownika - mysha
mysha
Przeczytane:2016-12-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2016,
Pozycja w sam raz dla osób zainteresowanych psychologią. Ciekawostki w pigułce :) Szybko się czyta i może być wstępem do głębszych poszukiwań.
Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2016-01-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2016,
Tę pozycję polecam dosłownie każdemu. Zbiór najpopularniejszych mitów psychologicznych, z którymi (lub przynajmniej większością z nich) każdy z nas zetknął się choć raz, został wyjaśniony i dogłębnie zanalizowany. Książka bez wątpienia wzbogaca naszą wiedzę o świecie i codziennych aspektach psychologii, jednak muszę przyznać, że pomimo wiarygodnych wyjaśnień, w niektóre mity wciąż będę wierzyć - niejednokrotnie bowiem w innych książkach naukowych czytałam o nich jako o faktach, nie fikcji medialnej. Sam pomysł spisania tego w jednym tomie, przedstawiony w sposób zarówno naukowy jak i uproszczony (pomimo wielu naukowych oraz medycznych pojęć kontekst nie jest trudny do zrozumienia) był świetną ideą i zaowocował powstaniem wartościowej, wnoszącej coś do osobistego światopoglądu książki.
Przepraszam użytkowników za pomyłkowo dodany komentarz do wiersza, zamiast opisu ksiązki. Administracja, choć zgłaszałam bład, nie poprawiła jeszcze opisu, zatem wkleje go w komentarzu. Pozdrawiam R.A. Człowiek używa zaledwie dziesięciu procent swojego mózgu, przeciwieństwa się przyciągają, chcieć to móc, z raka można wyleczyć się samemu, wykrywacz kłamstw zawsze wskaże oszusta, człowiek zahipnotyzowany zrobi wszystko, co mu się każe, i przypomni sobie wszystkie złe rzeczy, jakie zdarzyły mu się w życiu, można się nauczyć obcego języka przez sen, mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus (i do tego bez przerwy gadają)… Każdy z nas zna setki takich „psychologicznych prawd” i każdy z nas nieustannie się z nimi styka. W kinie, w telewizji, w setkach książek, audycji radiowych i artykułów prasowych nieustannie karmieni jesteśmy psychologiczną mitologią, a sądząc z tego, że taka „poppsychologia” regularnie – i to na całym świecie – trafia na listy bestsellerów, to bardzo chcemy takiej karmy. Jest tylko jeden „drobny” problem: większość tej „wiedzy” nie ma nic wspólnego z tym, co współczesna psychologia naukowa wie już o ludzkich postawach, zachowaniach, motywacjach, emocjach i osobowości. Scott O. Lilienfeld, Steven Jay Lynn, John Ruscio, Barry L. Beyerstein, autorzy książki 50 wielkich mitów psychologii popularnej, to wykładowcy i profesorowie renomowanych amerykańskich uczelni. Dla kogoś, kto tak jak oni zajmuje się psychologią zawodowo i wykształcił już kolejne pokolenie psychologów kariera mitów tworzonych przez przemysł psychologii popularnej stanowi poważne wyzwanie i to nie tylko dlatego, że dominujące w kulturze masowej mity i stereotypy w większości albo są fałszywe, albo odwołują się do dawno już zarzuconych teorii i koncepcji natury ludzkiej. Gorzej, że część z tych mitów jest po prostu szkodliwa! Skąd się biorą psychologiczne mity i dlaczego niektóre z nich są groźne, jak nie dać się uwieść poppsychologii i dlaczego w psychologii fakty są zwykle znacznie ciekawsze od fikcji – na te pytania odpowiada 50 wielkich mitów psychologii popularnej.
Avatar użytkownika - Faustyna
Faustyna