"A co ciebie obchodzi, co myślą inni?" Dalsze przypadki ciekawego człowieka

Kontynuacja kultowej książki ?Pan raczy żartować, panie Feynman!? Tym razem pan Feynman ? jeden z najwybitniejszych fizyków XX wieku i laureat Nagrody Nobla ? jedzie do Waszyngtonu i Warszawy. W stolicy Stanów Zjednoczonych wyjaśnia przyczyny katastrofy promu kosmicznego Challenger i walczy z naciskami polityków, a w Polsce... Cóż, pisze list, w którym dzieli się swoimi obserwacjami z Warszawy. W tej książce czytelnik znajdzie również opowieść o wizycie u belgijskiej pary królewskiej, wycieczce do Japonii, konflikcie z feministkami i niezwykłe przemówienie Wartość nauki. Na szczególne wspomnienie zasłużyły też dwie ważne osoby w życiu noblisty ? ojciec i Arlene, pierwsza miłość Feynmana.

Informacje dodatkowe o "A co ciebie obchodzi, co myślą inni?" Dalsze przypadki ciekawego człowieka:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 1997 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-240-0911-4

Kup książkę "A co ciebie obchodzi, co myślą inni?" Dalsze przypadki ciekawego człowieka

"A co ciebie obchodzi, co myślą inni?" Dalsze przypadki ciekawego człowieka - opinie o książce

Avatar użytkownika - hania22
hania22
Przeczytane:2014-09-11, Ocena: 6, Przeczytałam,
Równie zabawna i ciekawa jak pierwsza część, dla lepszego zrozumienia polecam zacząć od części pierwszej
Avatar użytkownika - pawel_okulewicz
pawel_okulewicz
Przeczytane:2019-09-08, Ocena: 5, Przeczytałem,

Nie jest to typowa biografia, lecz luźny zbiór zawierający wspomnienia listy, wykłady, a nawet raport. Pierwsza część "Ciekawy człowiek" to według mnie najlepsza w całej książce, a nawet w dorobku biograficznym Feynmana. Rozdział dotyczący śledztwa w sprawie katastrofy Chellengera, jak dla mnie nieco nużący. Mimo wszystko polecam.

Avatar użytkownika - Sunny_M
Sunny_M
Przeczytane:2019-04-14, Ocena: 5, Przeczytałam,

Troszkę mniej rewelacyjna od pierwszej jego książki. Bardzo mi się podoba jego humor.

Avatar użytkownika - Foxie
Foxie