A miało być jak w bajce

Jestem Arek i właśnie - zupełnie wbrew swojej woli - zostałem królem.

(Wiecie, jak to jest: pewnego dnia na waszym progu zjawia się lekko podchmielony czarodziej, macha wam przed nosem podejrzaną przepowiednią i wysyła was na epicki quest, w trakcie którego musicie wyciągnąć z kamienia tępy miecz, zebrać drużynę i ocalić królestwo. Slay, nie?)

Trochę słabo, bo zamiast zasiadać na tronie, wolałbym zaprosić na randkę mojego najlepszego przyjaciela Matta. Ale przecież nie mogę tego zrobić, bo nagle spadła na mnie odpowiedzialność za chmarę poddanych. No i w dodatku, zgodnie z jakimś magicznym kodeksem, tutejszy władca musi wziąć ślub przed osiemnastymi urodzinami, inaczej zniknie. (,,Umrze". Chodzi o śmierć, jestem pewien).

Czy mówiłem już, że osiemnaście lat skończę dokładnie za trzy miesiące?

Informacje dodatkowe o A miało być jak w bajce:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2023-04-12

Tagi: Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży

Kup książkę A miało być jak w bajce

A miało być jak w bajce - opinie o książce

👑👑👑

,,Miałem przerąbane. Nadal nosiłem koronę. Ciągle byłem związany magią z tronem, o którym nie marzyłem. I musiałem znaleźć kogoś gotowego związać ze mną swoją duszę, bo inaczej zniknę. Żołądek mi się skurczył. Czas też mi się kurczył. I możliwości. Stopy mnie zamrowiły. A potem kolana się pode mną ugięły”.

,,A miało być jak w bajce” autorstwa F. T. Lukens.

⚔️Jest to dość specyficzna, ale i barwna powieść fantasy dla młodzieży z delikatnym wątkiem romantycznym między dwoma chłopcami.

👑Autorka w swoje książce postawiła dużą wagę na lekki styl i poczucie humoru.

⚔️Widać to od razu po kreacji bohaterów, którzy wypowiadają, się tak jak by byli pozbawieni wszelkich filtrów. Mnie niesamowicie to bawiło🫢.

👑Jednocześnie sprawiło to, że chciałam czytać więcej i, więcej i nie mogłam się oderwać.

⚔️Nawet jeśli sam początek historii był mocno dezorientujący.

👑Dlaczego? Otóż akcja fabuły zaczyna się jakby od środka. Nie ma tutaj przedstawienia świata ani przedstawienia bohaterów. Mamy także wiele wypowiedzi, które wspominają o jakieś akcji, która miała dziać się wcześniej, ale o której nic nie było napisane. Miałam, przez to wrażenie jakbym ominęła pierwszy tom tej opowieści.

⚔️Zaczęłam nawet szukać w internecie, czy faktycznie tak nie jest, jednak nie znalazłam niczego.

👑Trzeba było się więc z początku przyzwyczaić i przyjąć, że tak to sobie autorka wymyśliła.

⚔️Nie miałam, przez to problemu ze zrozumieniem fabuły dlatego czytałam dalej zwłaszcza, iż tak jak napisałam, na początku bardzo zaintrygował mnie styl autorki i sami bohaterowie. Chciałam wiedzieć o nich więcej.

👑Sama fabuła była, prosta jednak bohaterowie mieli dar skomplikowania nawet najłatwiejszych rozwiązań. Świetnie się bawiłam, obserwując ich zmagania z coraz to nowymi wyzwaniami.

⚔️Wątek romantyczny między głównym bohaterem Arkiem, a jego najlepszym przyjacielem Mattem był słodki i szczerze roztopił moje serce🙈💞

👑To jak oboje krążyli wokół siebie i jak pomimo tego, że znali, się bardzo dobrze nie potrafili się ze sobą komunikować, gdy w grę wchodziły, ich szczere uczucia do siebie było to rozbrajające. Oczywiście kibicowałam im do samego końca.

⚔️Sama oprawa graficzna tej książki również zachwyca. Jest, naprawdę słodka dlatego z radością ozdobiłam nią moje półki.

Myślę, że jeśli kiedyś będę, mogła, przeczytać coś jeszcze od tej autorki zrobię to.

Polecam.

✔️Współpraca reklamowa z wydawnictwem @odyseya.books 🖤

Avatar użytkownika - Regalia
Regalia
Przeczytane:2023-08-06, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Poprawność polityczna to się aż stąd WYLEWA HEKTOLITRAMI. Normalnie słodycz, aż mnie brzuch rozbolał.

Fajny pomysł z przedstawieniem, co się dzieje, jak już spełnisz przepowiednię, zabijesz Złola i zabierasz się za naprawę świata. No, bo, ile książek fantasy o tym mówi? Mało. Ale. Ale, żeby nie było tak ładnie, to tutaj spierdolili ciąg dalszy zabawą w randkę w ciemno. Ciekawe prawo tronu, nie zaprzeczę, ale już podrywy i umizgi i ten brak komunikacji i to takie 'łojojo, on mnie nie kocha"... Ugh.

No, ale szybko się czyta.

Na głębokich wodach
F. T. Lukens0
Okładka ksiązki - Na głębokich wodach

Co łatwiej znaleźć na morzu - miłość czy śmierć? Tal ma moc. Po pradziadku. Dziadek niestety wykorzystał ją, żeby spalić sąsiadujące kraje i sięgnąć po...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis