Na głębokich wodach

Co łatwiej znaleźć na morzu - miłość czy śmierć?

Tal ma moc. Po pradziadku. Dziadek niestety wykorzystał ją, żeby spalić sąsiadujące kraje i sięgnąć po władzę absolutną, więc... Słabo. Mega słabo.

Jako że nikt nie chce powtórki z historii, chłopak od dzieciństwa ukrywa swoje zdolności, ale plotki i tak się roznoszą. Ludzie gadają. Mnożą się oskarżenia. Ktoś próbuje dźgnąć go nożem. A Tal zdradził się przed przystojnym więźniem z pirackiego statku, którego miał przesłuchać, a przypadkiem wypuścił.

Ups.

Informacje dodatkowe o Na głębokich wodach:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2024-04-10
Kategoria: Dla młodzieży

Tagi: Dzieci od ok. 11 lat

Kup książkę Na głębokich wodach

Na głębokich wodach - opinie o książce

Avatar użytkownika - Pozytywny_wolumi
Pozytywny_wolumi
Przeczytane:2024-04-24, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam, Przeczytane,

Książka ,,Na Głębokich Wodach" opowiada historię 16-letniego Tala, który pochodzi z królewskiej rodziny i jest najmłodszym z czwórki rodzeństwa królewskiego. Chłopak posiada w sobie element magii, jednak cała rodzina boi się jej ujawnienia ze względu na tragiczne wydarzenia sprzed przeszłości, kiedy moc była używana w okrutny sposób i doprowadziła praktycznie do zagłady wszystkich istot magicznych. Tal czuje się osamotniony i zmaga się z szyderczymi spojrzeniami oraz plotkami na swój temat. Wyrusza w podróż, która jest tradycją w jego rodzinie, mającą na celu poznanie samego siebie. W trakcie podróży poznaje Athlena, młodzieńca, który tak jak on skrywa bolesne tajemnice dotyczące przeszłości i własnej tożsamości.

Tal staje w obliczu ostracyzmu, ale udowadnia, że zależy mu na dobru królestwa. Porwanie zmienia jego podejście do mocy, pokazując, że mimo bycia traktowanym jako najmłodszy i najmniej wartościowy w rodzinie, oddzielony od życia murami, potrafi się bronić. Jest niezwykle inteligentny i potrafi antycypować dalsze konsekwencje jak w grze w szachy.

Podczas podróży odkrywa siebie oraz drzemiącą w nim moc. W książce możemy również zaobserwować zmieniające się uczucia między bohaterami, które od początkowego zawstydzenia kiełkują w prawdziwe uczucia.

Podoba mi się motyw, który przypomina ,,Małą Syrenkę", gdzie pojawia się przebiegła wiedźma morska, spełniająca prośby nieszczęśników w zamian za korzyści, które w zasadzie wychodzą jej na plus.

Uwielbiam zaangażowanie Tala i Athlena w więzi rodzinne, ich troskę o innych bez oczekiwania niczego w zamian oraz naiwność w życiu połączoną z walecznością.

Książka angażuje od pierwszych stron zarówno cudownymi opisami, jak i brawurową akcją.

A miało być jak w bajce
F. T. Lukens0
Okładka ksiązki - A miało być jak w bajce

Jestem Arek i właśnie - zupełnie wbrew swojej woli - zostałem królem. (Wiecie, jak to jest: pewnego dnia na waszym progu zjawia się lekko podchmielony...